K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nazywam się Miliard

0

11 lutego odbędzie się cykliczne wydarzenie pn. „One Bilion Rising”. Taneczny happening ma na celu zwrócenie uwagi i zaprotestowanie przeciwko przemocy wobec kobiet na świecie. Wydarzenie odbędzie się o godzinie 15:15 pod znakiem I Love Słupsk.

Już w ten piątek o godzinie 15:15 przy znaku I Love Słupsk odbędzie się taneczny happening pn. „One Bilion Rising”. Wydarzenie jest protestem przeciwko przemocy wobec kobiet. Organizatorki podkreślają, że ponad miliard kobiet na świecie jest ofiarami przemocy.

– Chcemy protestować, ponieważ ponad miliard kobiet doświadcza tej przemocy. To jest ogromna skala i tak jak mówią statystyki policji, jest to problem wielu polskich rodzin, również rodzin w Słupsku – mówi Magda Sobierajska ze stowarzyszenia Kobiecy Słupsk. – Przygotowuje nas aktualnie pani Katarzyna Wyporska-Wawrzczak, która uczy w Akademii Pomorskiej w Słupsku. Patronatem, a raczej matronatem objęły nas obie prezydentki naszego miasta, a pani Marta Makuch uczestniczy z nami w tym od wielu, wielu lat, zawsze tańczy z nami ochoczo i pokazuje nam swoje wsparcie, które jest naprawdę nieodzowne w tak ważnej akcji społecznej.

Wszystkie osoby chętne są zaproszone przez organizatorów do wspólnego tańca. Kroków można nauczyć się z udostępnionych na YouTubie materiałów wideo. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.