K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przed galą boksu

0

Dziś, 8 lutego, w Klubie Olimpijczyka w Słupskim Ośrodku Sportu i Rekreacji zorganizowano konferencję prasową poświęconą gali Suzuki Boxing Night 12. Galę, podczas której rozegrany zostanie mecz reprezentacji Polski i Armenii zaplanowano na piątek, 18 lutego w hali Gryfia.

Gala boksu Suzuki Boxing Night 12, podczas której dojdzie do starcia reprezentacji Polski i Armenii, odbędzie się w piątek, 18 lutego w słupskiej hali Gryfia. Będzie to pierwszy od czterech lat mecz międzypaństwowy w Słupsku. Poprzednio w 2018 roku Polacy pokonali Szwedów 10:6. Teraz nie będzie łatwo. Polskich bokserów czeka bardzo trudny i wymagający mecz, a w składzie Armenii wystąpią medaliści mistrzostw Europy. Dla polskich pięściarzy będzie to drugi występ pod wodzą nowego trenera Wojciecha Bartnika, brązowego medalisty Igrzysk w Barcelonie w 1992 roku.

Wybranie Słupska na te imprezę jest absolutnie zasadne, biorąc pod uwagę historię tej dyscypliny sportu, która cieszyła się i cieszy nadal wielkim uznaniem kibiców w Słupsku – zapewnia Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska. Na tej sali jest wielu zawodników klubu bokserskiego Czarni, którzy wydali przecież wielu olimpijczyków i doskonałych bokserów. Wspomniany Jan Dydak, Marek Pałucki, dzisiejszy prezes, a wcześniej doskonały pięściarz, wielu nieżyjących już bokserów, jak chociażby Czesław Dawiec, ale pamiętajmy, że szlify zdobywał tutaj Dariusz Michalczewski. Niewątpliwie Słupsk przez lata był stolicą tej dyscypliny. Cieszę się bardzo, że byli zawodnicy, a dzisiaj działacze i trenerzy kontynuują tę piękną tradycję boksu w Słupsku przy ulicy Ogrodowej.
W hali Gryfia zaplanowano 9 pojedynków
trzyrundowego boksu olimpijskiego w kilku kategoriach wagowych. Dodatkowo, na zakończenie widzowie będą mogli obejrzeć dwie walki boksu zawodowego na dystansie 6 rund. Wydarzenie będzie poświęcone pamięci zmarłego w marcu 2019 roku Jana Dydaka, byłego zawodnika Czarnych Słupsk i brązowego medalisty igrzyskach olimpijskich w Seulu w 1988 roku.
Gwarantuję, że będzie o impreza na naprawdę porządnym światowym poziomie – mówi Maciej Demel, wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego. Chcę też tutaj zapewnić, że będzie to jedna z lepiej organizowanych gal w tych warunkach pandemicznych w Polsce. Oczywiście transmisja będzie w TVP Sport. Będzie również konferencja prasowa z oficjalnym ważeniem przed galą.
W warunkach pandemii w hali Gryfia będzie mogło zasiąść 1410 widzów. Bilety dostępne są w sprzedaży internetowej za pośrednictwem serwisu www.ebilet.pl oraz w siedzibie SKB Energa Czarni przy ulicy Ogrodowej 5. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.