K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ferie w muzeum

0

Od 14 do 27 lutego w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku odbywać się będą „Ferie w muzeum 2022”. W interesujących zajęciach dla dzieci i młodzieży, poświęconych m.in. historii i sztuce, będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 15 osób. Zapisów należy dokonywać osobiście w kasie muzeum.

Tegoroczne „Ferie w muzeum 2022” to program dla dzieci od lat siedmiu specjalnie przygotowany przez pracowników Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Zajęcia rozpoczną się w poniedziałek 14 lutego i będą się odbywać codziennie przez cały okres ferii w województwie pomorskim do niedzieli 27 lutego. Muzealnicy przygotowali 14 interesujących warsztatów dla dzieci, a każdy z nich rozpoczynać się będzie o godzinie 12 i potrwa półtorej godziny. Ze względów epidemiologicznych w spotkaniach będzie mogła uczestniczyć maksymalnie 15-osobowa grupa dzieci.

Jeżeli chodzi o tematy, to będą one przeróżne z każdej dziedziny – zapowiada Malwina Świtaj z Działu Edukacji i Promocji MPŚ w Słupsku. – Będziemy też się starali zapoznać dzieci i młodzież z naszymi wystawami. Będą to zajęcia dotyczące osadników słupskich, ale też kultury średniowiecza. Będą też zajęcia pozwalające poznać troszeczkę odrębne niż nasza kultury, ponieważ będziemy też tworzyć sznurki kumihimo metoda japońską. Będziemy też trochę folklorystycznie podchodzić do tematów i tworzyć własne instrumenty, a na koniec spróbujemy też coś zagrać. Będą to bardzo kreatywne zajęcia i czekamy już na odzew ze strony młodzieży.

Aby zapisać swoje dziecko na zajęcia w ramach „Ferii w muzeum 2022” należy przyjść osobiście do kasy biletowej w Zamku Książąt Pomorskich w godzinach jego otwarcia. Więcej informacji, w tym koszt zajęć oraz szczegółowy plan warsztatów dostępnych jest na stronie internetowej muzeum www.muzeum.slupsk.pl/. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.