K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Grażyna Auguścik w Siemianicach

0

Wokalistka światowej sławy Grażyna Auguścik wystąpi razem z trio Kuby Stankiewicza w gminie Słupsk. Koncert z okazji Dnia Kobiet odbędzie się 5 marca o godzinie 19:00 w Sali Teatralnej ZSP w Siemianicach.
Niezwykły głos wokalistki zaliczany jest do najważniejszych w światowym jazzie. Dyplom ukończenia studiów odebrała z rąk Philla Collinsa i Ala Jarreau. Siłą i barwą głosu Auguścik zachwycają się krytycy po obu stronach Atlantyku. Piszą między innymi o niezwykłym brzmieniu, swobodzie i własnym stylu wokalnej interpretacji, wyjątkowej precyzji, świeżości i inwencji. Koncertuje i nagrywa zawsze w doskonałym towarzystwie: Jim Hall, John Medeski, Patricia Barber, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak i Andrzej Jagodziński Trio. Przez kilka lat z rzędu uznana była za najlepszą wokalistkę jazzową przez magazyn „Jazz Forum”.
Podczas koncertu w Siemianicach wokalistka zaprezentuje repertuar, w którym nie zabraknie dynamicznych improwizacji i jazzowych ballad. Bilety na wydarzenie w cenie 49 złotych dostępne są w serwisie bit.ly/BiletyGrażynaAuguścik. Więcej informacji www.kultura.slupsk.pl. (źródło: CKiBP Gminy Słupsk, fot. Krystyna Andryszkiewicz, fot. plakat Kasia Jarosz)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.