K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Metamorfozy elewacji

0

Urząd Miejski w Słupski ogłosił trzecią edycję konkursu na najładniej odnowioną elewację kamienicy. Konkurs zatytułowany „Metamorfozy roku 2020/2021” jest skierowany do wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Na zwycięskie kamienice czekają nagrody finansowe i specjalne wyróżnienia.

Metamorfozy roku 2020/2021” są już III edycją konkursu organizowanego przez Urząd Miejski w Słupsku, którego celem jest wybranie najładniejszej słupskiej elewacji. Konkurs skierowany jest wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, które w minionych dwóch latach wykonały remont elewacji wielorodzinnego budynku mieszkalnego. Z udziału w konkursie wyłączone są domy jednorodzinne, budynki stanowiące w 100% własność miasta oraz budynki wyłonione i wyróżnione w I i II edycji konkursu. W pierwszej edycji w 2019 roku wygrała Wspólnota Mieszkaniowa Wileńska 26, a rok później Jaracza 20, a drugie miejsce przyznano Długiej 21-22.
– Podejmijcie ten wysiłek i pomyślcie, czy z funduszu remontowego jesteście w stanie udźwignąć koszt tej modernizacji ku wspólnemu pożytkowi – apeluje Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska. – Po pierwsze, jest to aktywizowanie mieszkańców do podejmowania tego typu działań i to, co jest bezcenne dla wspólnoty, kształtowanie postawy współodpowiedzialności za swoje miasto. Bo miasto to jesteśmy my, a więc i te dobra, którymi zarządzamy. To promowanie dobrych praktyk przez tych, którzy są właścicielami posesji. To integrowanie, kolejna wartość bezcenna w budowaniu relacji międzyludzkich, mianowicie integrowanie społeczności danego budynku czy danej ulicy. I wreszcie ochrona środowiska, dlatego że te budynki najczęściej poddawana są termomodernizacji.
Zgłoszenia konkursowe można składać od 15 lutego do 15 kwietnia, a rozstrzygnięcie planowane jest na 31 czerwca. Zwycięzca konkursu otrzyma ozdobną tablicę pamiątkową na fasadę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych z przeznaczeniem na Fundusz Remontowy. Drugie miejsce i trzecie będą warte odpowiednio 3 i 2 tysiące złotych. Zostaną też przyznane dwa wyróżnienia po 500 złotych. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Słupsku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.