K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Profilaktyka w szkole

0

W związku ze zbliżającymi się feriami Komenda Miejska Policji w Słupsku prowadzi zajęcia z profilaktyki z uczniami szkół podstawowych. Dzisiaj w SP 9 pomimo zdalnego nauczania policjant rozmawiał z dziećmi na tematy bezpiecznych ferii i odpowiedzialności karnej nieletnich.

Dzisiaj uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Słupsku odwiedził funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji, który prowadził z nimi zajęcia o bezpiecznym spędzaniu ferii zimowych.

– Z uwagi na zbliżające się ferie, które zaczynają się 14 lutego, prowadzimy szereg spotkań z młodzieżą, aby przygotować się do tego okresu. Dzisiaj jesteśmy w Szkole Podstawowej nr 9 w Słupsku, gdzie prowadzimy spotkanie edukacyjno-profilaktyczne z uczniami klasy VII. Omawiamy tematykę związaną z bezpiecznymi zachowaniami podczas ferii zimowych, ale także poruszamy tematy związane z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich. Omawiamy, czym jest czyn karalny, czym jest demoralizacja, tak aby młodzież wiedziała, jakie konsekwencje grożą w przypadku ewentualnego popełnienia czynu karalnego albo wykazywania przejawów demoralizacji – mówi sierż. szt. Jakub Bagiński, rzecznik prasowy KMP w Słupsku.

W związku z nauczaniem zdalnym zajęcia prowadzone musiały być przy wykorzystaniu komunikatorów internetowych. Pomimo niesprzyjających okoliczności uczniowie byli aktywni i chętnie w nich uczestniczyli.

– Takie zajęcia są u nas bardzo potrzebne. Mamy dosyć trudne środowisko w naszej szkole, dlatego na bieżąco są one organizowane – mówi pedagog szkolny Iwona Kowanda. – Akurat dzisiaj jest pan policjant, ale był też wcześniej. Dużo mamy zajęć na temat cyberprzemocy, bezpiecznego internetu, alkoholu, narkotyków, dopalaczy, papierosów. Dzieci są bardzo zadowolone z zajęć dotyczących bezpieczeństwa, korzystają z nich. Lekcje prowadzone są przez pana policjanta bardzo ciekawie, więc dzieci naprawdę wynoszą z nich ogrom wiedzy. I stosują ją w praktyce, ponieważ w naszej szkole nie zdarzyło się jeszcze, żeby ktoś wrócił poturbowany czy żeby zadziało się coś innego podczas ferii czy wakacji.

Ferie to dla wielu uczniów możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzy, dlatego tak ważne jest prowadzenie zajęć profilaktycznych na temat zagrożeń i tego, jak ich uniknąć. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.