K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ferie w muzeum

0

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku organizuje dla dzieci zajęcia w czasie ferii zimowych. Spotkania z muzealnikami odbywać się będą od 14 do 27 lutego w godzinach od 12 do 13.30. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Koszt uczestnictwa w jednych zajęciach wynosi 13 złotych. Wejściówki otrzymuje 15 pierwszych osób. (jwb)

14 lutego – Emocje w sztuce
Zobaczyć będzie można wybrane dzieła z wystawy „W nawiązaniu do Witkacego” i porozmawiać, jakie emocje wzbudzają u odbiorców. Za pomocą różnych kolorów oraz wybranych technik malarskich dzieci spróbują przedstawić swoje uczucia.
Biały Spichlerz, od 7 lat.

15 lutego – Słupscy osadnicy to my
Uczestnicy zajęć poznają codzienność osób, które po wojnie przyjechały do Słupska, a następnie wcielą się w nich, grając w wielkoformatową grę planszową.
Biały Spichlerz, od 7 lat.

16 lutego – Sfilcowany świat
Dzieci metodą filcowania na mokro wykonają kolorowy drobiazg, np. kwiatek, broszkę, zakładkę do książki lub podkładkę. Dowiedzą się też, czym jest tkanina artystyczna.
Biały Spichlerz, od 8 lat.

17 lutego – Pomorscy piraci
Zabawy edukacyjne: znajdowanie statków i łodzi na eksponatach muzealnych, poszukiwanie skarbu według mapy związanej z zabytkami w zamku, własna charakteryzacja „piracka”, bitwa morska i pojedynek drużynowy.
Zamek Książąt Pomorskich, od 8 lat.

18 lutego – Gotyk na wyciągnięcie ręki, papierowe maswerki
Dzieci spróbują swoich sił w zaprojektowaniu fragmentu architektury gotyckiej. Za pomocą metody iris folding wykonają papierową dekorację budowli średniowiecznej w oparciu o wzory maswerku bądź witrażu.
Zamek Książąt Pomorskich, od 9 lat.

19 lutego – Spotkaliśmy się w Słupsku
Skąd pochodzi moja rodzina, czyli jak zadawać trudne pytania + gra terenowa na wystawie „Spotkaliśmy się w Słupsku”.
Biały Spichlerz, od 9 lat.

20 lutego – Niech gra muzyka!
Uczestnicy zajęć wspólnie stworzą kapelę ludową, grając na instrumentach własnoręcznie skonstruowanych z materiałów z recyklingu.
Zamek Książąt Pomorskich, od 7 lat.

21 lutego – Kolorem i światłem
Wzorując się na gotyckich wzorach, dzieci wykonają barwne papierowe witraże do powieszenia w oknie.
Zamek Książąt Pomorskich, od 7 lat.

22 lutego – Zaplątani
Poznanie węzłów używanych przy wyplataniu makram i krajek.
Biały Spichlerz, od 8 lat.

23 lutego – Słona sztuka
Uczestnicy tworzyć będą rzeźby i płaskorzeźby w kolorowej masie solnej, korzystając z akcesoriów prosto z pracowni rzeźbiarskiej.
Biały Spichlerz, od 7 lat.

24 lutego – Stasiowo-Ignasiowe wariacje
Zagłębianie się w sztuki wizualne bliskie młodemu Witkacemu. Dzieci spróbują swoich sił w literaturze, malarstwie i teatrze.
Biały Spichlerz, od 7 lat.

25 lutego – Przyroda zaklęta w papierze
Bibułkarstwo to tradycyjne rękodzieło polegające na robieniu ozdób z bibuły i krepy. Tworzenie papierowych dekoracji wiąże się ze zwyczajem zdobienia izb mieszkalnych i kościołów z okazji świąt i rodzinnych uroczystości. Uczestnicy zajęć po zapoznaniu się z obrzędami pomorskimi wykonają kwiaty z krepiny, tworząc z nich niepowtarzalny bukiet.
Zamek Książąt Pomorskich, od 7 lat.

26 lutego – Wypleciony świat
Uczestnicy spotkania w oparciu o prace znanego pomorskiego artysty Czesława Hinca poznają rzemiosło, którego początki sięgają czasów prehistorycznych.
Młyn Zamkowy, od 10 lat.

27 lutego – Kumihimo
Własnoręczne tworzenie ozdób przy wykorzystaniu japońskiej techniki zaplatania różnego rodzaju sznurków i dysku o nazwie kumihimo.
Zamek Książąt Pomorskich, od 7 lat.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.