K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Lalka w rezydencji

0

Trwa akcja Państwowego Teatru Lalki „Tęcza” pod hasłem „Lalka w rezydencji”. W jej ramach kilkanaście lalek znanych ze spektakli rezyduje w witrynach lub wnętrzach różnych obiektów w Słupsku. Akcja jest częścią obchodów 75-lecia teatru.

Lalka w rezydencji” to pomysł, który ma w sposób szczególny podkreślić jubileuszowy sezon artystyczny 2021/2022, w którym Teatr Lalki „Tęcza” obchodzi swoje 75. urodziny. Teatr ma przebogatą kolekcję lalek sięgającą ponad 500 eksponatów, a intencją dyrekcji było pokazanie ich słupszczanom w przestrzeni publicznej. Niektóre z nich można już od jakiegoś czasu oglądać we wnętrzach, a także w witrynach różnych obiektów miasta. Lalki opowiadają swoją własną historię, a przy każdej z nich jest tabliczka z informacją o spektaklu, z którego pochodzi, oraz o jubileuszu.
– Cały czas czekamy na oferty z miejsc przeróżnych, które chciałyby gościć nasze lalki w rezydencji – zapewnia Piotr Merecki z Teatru Lalki „Tęcza” w Słupsku. – Mamy już kontakt z przedszkolami, do których te lalki pojadą, gdy tylko uporamy się z naszymi covidowymi problemami, gdy nasza załoga będzie w takim komplecie, który pozwoli wyprawić kolejne lalki w świat. Słupskie przedszkola są żywo zainteresowane. Ale nie tylko słupskie, bo mamy sygnały o zainteresowaniu tym projektem i ze Sławna, i z innych miejscowości na Pomorzu. Jedna lalka ma swoje miejsce nawet w wielkopolskim Czarnkowie. Namawiam do tego, by śledzić akcję „Lalka w rezydencji”, a jeśli państwo chcecie gościć taka lalkę, to proszę się z nami kontaktować telefonicznie, mailowo i jak tylko chcecie.
Lalki biorące udział w akcji „Lalka w rezydencji” możemy obejrzeć m.in. w Młynie Zamkowym, Białym Spichlerzu, klubokawiarni „Cepelin” przy Starym Rynku, księgarni „Ratuszowej” przy Filmowej i kawiarni „Kafeina” przy Nowobramskiej. Eksponaty można też spotkać w Centrum Informacji Turystycznej, u jubilera „Aurum” przy ulicy Tuwima oraz w kwiaciarni „Inspiracja” przy Jedności Narodowej. Część teatralnych bohaterów znajduje się także w internetowych zbiorach Bałtyckiej Biblioteki Cyfrowej. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.