K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ekoferie

0

Park Krajobrazowy Dolina Słupi od jutra poprowadzi nieodpłatne feryjne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy zajęć dowiedzą się między innymi, jak pomagać ptakom w zimie i nauczą się orientacji w terenie.

Od jutra Park Krajobrazowy Dolina Słupi zaprasza na nieodpłatne zajęcia dla dzieci w trakcie trwania ferii zimowych. Oferta skierowana została do uczestników indywidualnych, którzy spotykać się będą w drugim tygodniu, oraz do grup zorganizowanych, dla których czas zarezerwowano w pierwszej połowie ferii. Uczestnicy zajęć zdobędą wiedzę z dziedziny ekologii i ochronny środowiska.

– Pierwszy tydzień dedykujemy grupom, tym, które mają półkolonie. Na przykład jutro mamy grupę z MDK-u, mamy też grupy ze świetlic, które prowadzą zajęcia feryjne. Proponujemy wtedy tematy stricte przyrodnicze. Oczywiście nie chcemy urządzać tu szkoły w czasie ferii, dlatego chcemy przekazywać te informacje w formie bardziej zabawowej. Będziemy przygotowywali schronienia dla zwierząt i na pewno będziemy też mówili, jak tym zwierzętom pomagać. Grupy, które nie były jeszcze w naszej sali, mogą teraz skorzystać z oprowadzenia i z tego, co przygotowane mamy w stałej ofercie, czyli z gier przyrodniczych, z zabaw, które są na miejscu. Natomiast drugi tydzień ferii – mówi Anna Kasprzak z Parku Krajobrazowego Dolina Słupi – poświęciliśmy tematyce zerowastowej. Zero waste, czyli żyjemy tak, aby mniej produkować śmieci, na zakupy wychodzimy przygotowani. I tu mamy propozycje: pierwszego dnia chcielibyśmy uszyć z dziećmi zerowastowe woreczki owocowe oraz chcielibyśmypokazać, jak wykorzystać materiały, które generalnie uważane są za śmieci, aby wykonać prezent, gadżet lub inną rzecz użytkową, która w domu może się przydać.

Pomimo dużego zainteresowania zajęciami placówka dysponuje jeszcze wolnymi miejscami. Należy jednak pamiętać, że w sytuacji gdy zapisujemy dziecko na zajęcia indywidualne, dorosły opiekun musi pozostać w miejscu prowadzenia zajęć przez cały czas ich trwania. Spotkania będą odbywały się codziennie w godzinach 10-13. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.