K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowy punkt wymazowy

0

Dzisiaj pod Parkiem Wodnym Trzy Fale pojawił się nowy punkt pobrań wymazowych. Miejsce to w formie przystosowanego do badań autobusu będzie funkcjonowało przez cały tydzień w godzinach od 9 do 17.

W związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem do dwóch istniejących już punktów pobrań wymazowych dołączył trzeci pod Parkiem Wodnym Trzy Fale. Na parkingu obiektu stanął autobus, w którym pobierane są próbki do badań w kierunku zakażenia SARS-CoV-2 od osób ze skierowaniem. Punkt będzie funkcjonował od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9-17.

– Szpital wojewódzki, diagnostyka laboratoryjna i teraz kolejny punkt, trzeci, to autobus – mówi Beata Pawlicka, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UM w Słupsku. – Autobus dwunastometrowy, nie sposób go pominąć i nie zauważyć, ponieważ jest oznakowany. Stoi przy naszych Trzech Falach i od dzisiaj, od godziny 9, testy są już wykonywane. Wiem, że 50 takich e-skierowań zostało już zarejestrowanych w autobusie, tak więc cieszymy się bardzo, bo na pewno kolejne źródło możliwości badania się zmniejsza skalę osób oczekujących. Takie kolejki były przecież widoczne chociażby przy ulicy Tuwima.

Autobus stać będzie pod parkiem wodnym przez minimum dwa tygodnie. Czas jego funkcjonowania może zostać przedłużony w zależności od potrzeb. Jeśli pacjent otrzyma zlecenie na test, zostanie automatycznie objęty kwarantanną. Pozytywny wynik testu zmienia kwarantannę na izolację domową, negatywny – zwalnia z kwarantanny. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.