K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Radość istnienia

0

Od wczoraj w galerii Ośrodka Teatralnego Rondo można zobaczyć wystawę prac zatytułowaną „Radość istnienia”. Autorami są Agnieszka Gozdalska i Tomasz Popławski. Wystawę będzie czynna do 15 marca bieżącego roku.

„Radość istnienia” to wystawa malarska i rękodzielnicza autorstwa Agnieszki Gozdalskiej i Tomasza Popławskiego. Poświęcona jest temu, co niesie tytułową radość życia. Widać to po zabawnej i radosnej tematyce obrazów zaprezentowanych w oryginalnych ramach ze starych okien. Dużo uwagi poświęcono kotom, ponieważ – jak informuje autor prac – są one stałymi towarzyszami życia jego i jego partnerki.

– One wyniknęły samoistnie, jeśli chodzi o mnie, jak również – myślę – o Agnieszkę, z takiej lekkiej potrzeby. Wydobyły się jak kwiaty, grzyby po deszczu. Była po prostu taka potrzeba, bez względu na wszystko inne musiało to powstać. Tak jakby nawet luka powstała i te prace musiały zaistnieć – mówi autor współprac Tomasz Popławski.

Jaka jest recepta na radość istnienia, skąd ją czerpać?

– Ostatnio uświadomiłem sobie, że każdy człowiek ma potrzebę radości istnienia, tylko nie każdy dotarł do źródła, gdzie tą radością istnienia może dzielić się z innymi. Myślę, że ja z partnerką jestem w tym miejscu, mam takie marzenie, potrzebę i na tę chwilę, myślę, jesteśmy we właściwym miejscu. I każdemu tego życzę, będzie nam lżej, jak więcej osób do tego źródła dotrze – mówi Tomasz Popławski.

Autorzy wzajemnie uzupełniają swoje dzieła, dzięki czemu obrazy wzbogacone są wieloma elementami ceramicznymi. Wystawę oglądać można do 15 marca w galerii Ośrodka Teatralnego Rondo. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.