K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

W piątek gala boksu

0

Już w najbliższy piątek, 18 lutego o godzinie 19 czekają słupszczan sportowe emocje na najwyższym poziomie. W hali Gryfia odbędzie się mecz Polska – Armenia, zorganizowany w ramach Suzuki Boxing Night 12. Gala bokserska będzie poświęcona pamięci zmarłego w 2019 roku Jana Dydaka.

Piątkowy mecz bokserski pomiędzy reprezentacjami Polski i Armenii w ramach Suzuki Boxing Night 12 rozpocznie się w słupskiej hali Gryfia o godzinie 19. Będzie to pierwszy od czterech lat mecz międzypaństwowy w Słupsku. Publiczność obejrzy 9 trzyrundowych pojedynków w boksie olimpijskim oraz 2 walki zawodowe zakontraktowane na dystansie 6 rund. W jednej z nich wystąpi pochodzący z nieodległego Karlina, utytułowany zawodnik boksu amatorskiego, Mateusz Polski, dla którego będzie to druga walka w karierze w boksie zawodowym. Jego pojedynek odbędzie się w umownym limicie 66,7 kg. Podczas gali przewidziano też walki pokazowe zawodników miejscowego SKB Energa Czarni Słupsk. Całość dedykowana będzie pamięci wybitnego boksera, zmarłego 3 lata temu Jana Dydaka. Jak zapowiedział wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego Sławomir Kozłowski, publiczność otrzyma niespodziankę związaną z byłym zawodnikiem Czarnych Słupsk i brązowym medalistą olimpijskim z Seulu w 1988 roku.

Będzie to zdjęcie Janka Dydaka z jego osiągnięciami i jego autografem, który przenieśliśmy – zapowiada Sławomir Kozłowski, wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego. Każdy, kto będzie uczestnikiem tej gali taka pamiątkę dostanie. Przypomnę, że były dwa medale olimpijskie dla Słupska i obydwa z boksu, to Jan Dydak i Kazimierz Adach. Honorowy prezes SKB Czarni również będzie obecny. Będą obecni Paweł i Grzegorz Skrzeczowie, będzie zloty medalista z Tokio, pan Marian Kasprzyk. Będzie dużo gości, których cały czas zapraszamy i dostajemy potwierdzenia.
Bilety są do nabycia za pośrednictwem strony internetowej www.ebilet.pl, w Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Tuwima, a także będą dostępne bezpośrednio przed rozpoczęciem czwartkowej ceremonii ważenia oraz przed piątkową galą w kasach hali Gryfia.
(opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.