K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Walczył o Złotą Kielnię

0

Hubert Maziejuk, uczeń Zespołu Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego w Słupsku zdobył III miejsce w kraju podczas centralnego etapu 50. edycji turnieju budowlanego „Złota Kielnia”. Turniej odbył się w pierwszych dniach lutego w Poznaniu.


Centralny etap jubileuszowej, bo 50. już edycji turnieju budowlanego „Złota Kielnia” odbywał się od 1 do 4 lutego w Poznaniu i miał rangę olimpiady zawodowej z budownictwa dla uczniów branżowej szkoły I stopnia. Turniej składał się z części teoretycznej i praktycznej, a wzięli w nim udział m.in. uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego w Słupsku, którzy wystartowali w kategorii „Wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych”. Największy sukces odniósł Hubert Maziejuk uczeń trzeciej klasy Branżowej Szkoły I Stopnia, który uzyskał 144 punkty i zajął trzecie miejsce w kraju.
Miałem do oklejenia plotek z klinkieru, a na drugiej części do zafugowania 2 metry kwadratowe klinkieru – informuje Hubert Maziejuk, uczeń Zespołu Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego w Słupsku. Testy i wszystko dwa razy w tygodniu ćwiczyłem po parę godzin, a na praktykach dużo się nauczyłem i poza praktykami też coś liznąłem. Trzeba trochę znać praktyki i teorii. Myślę, że to było bardzo przyjemne przeżycie pojechać tam i zająć trzecie miejsce.
Laureat przygotowywał się do turnieju pod opieką dwóch nauczycieli przedmiotów budowlanych – Mieczysława Gawrysia i Zbigniewa Szramowiaka. D
ecyzją Ministra Edukacji i Nauki uczeń został zwolniony z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Jak podkreśliła dyrektor szkoły Jolanta Kapiszka, nie powinien on mieć żądnych problemów ze znalezieniem dobrej pracy.
Fachowcy budowlani to są zawody bardzo poszukiwane nie tylko na lokalnym, ale i krajowym rynku pracy – zapewnia Jolanta Kapiszka, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego w Słupsku. Do nas zgłasza się bardzo wielu pracodawców, którzy chcą zatrudniać uczniów kończących i tę szkołę branżową, i tę technikalną. Hubert jest też jednym z lepszych uczniów, ze średnią prawie 5 ze wszystkich ocen. Ponadto ma te umiejętności budowlane, więc na pewno będzie bardzo dobrym pracownikiem i będzie mógł wybierać spośród ofert pracy.
Uczeń nie kryje, że swoją przyszłość wiąże z branżą budowlaną, jednak nie zamierza zostawać w Polsce. Zaraz po ukończeniu szkoły planuje wyjechać do pracy za granicą.

Planuje do pracy wyjechać do Szwecji, a później wrócić do Polski, w rodzinne miejsce i założyć swoją firmę – powiedział Hubert Maziejuk.
W nagrodę u
czeń, dyrektor szkoły i nauczyciele otrzymali od kierownictwa Urzędu Miejskiego w Słupsku pamiątkowe dyplomy i książki. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.