K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wileńska Park

0

Trwają prace nad rozpoczętą w ubiegłym roku inwestycją mieszkaniową w kwartale ulic Mickiewicza, Żeromskiego, Wileńskiej i placu Broniewskiego. Na ten moment prace budowlane przebiegają zgodnie z harmonogramem, a ich zakończenie planowane jest na 2024 rok.

W ubiegłym roku rozpoczęła się budowa mieszkań przy ulicach Mickiewicza, Żeromskiego i Wileńskiej. Nowe osiedle Wileńska Park pomieści ponad 180 lokali mieszkalnych. Inwestorem jest Przedsiębiorstwo Budowlane Granit. Mieszkania na nowym osiedlu już cieszą się dużym zainteresowaniem poszukujących własnego M.

– Budujemy kolejny budynek, który wchodzi do sprzedaży. Będzie składał się z siedemnastu lokali mieszkalnych, w tym trzech lokali usługowych. Są to obecnie metraże od 45 do 85 mkw., czyli mieszkania od dwóch do trzech pokoi – informuje Karena Warcholak, kierownik biura sprzedaży. – Mamy bardzo duże zainteresowanie lokalami mieszkalnymi, lokalami usługowymi w budynku A, który wcześniej wprowadziliśmy do sprzedaży. Większość lokali jest już sprzedana i dlatego wchodzi teraz budynek B jako nowy.

Według zapowiedzi i wizualizacji budynki zostaną wkomponowane w istniejącą architekturę starego miasta. Na ten moment rozpoczęła się już realizacja drugiego budynku mieszkalnego. Wszystkie lokale nowej zabudowy zostaną oddane do użytku dopiero po kompleksowym zakończeniu prac, łącznie z powstającą halą parkingową i dziedzińcem.

– Cała inwestycja Wileńska Park stylizowana jest na otaczającą zabudowę historyczną Słupska. Dopasowujemy się tutaj do odbudowy pierzei kamienic w ramach ulic Mickiewicza, Wileńskiej i Żeromskiego. Wzdłuż tych ulic pojawią się kamienice z dostępem do lokali usługowych, a wnętrze będzie fajnym zielonym terenem, zielonym patio do dyspozycji mieszkańców, gdzie będą mogli się relaksować, będą mogli spędzać wolny czas – mówi dyrektor sprzedaży i marketingu Sambor Mieruszewski. – To, co widzimy przed nami, to budynek kamienicy A, zlokalizowany od ulicy Mickiewicza. Na dole znajdują się lokale usługowe, za nimi komórki lokatorskie, a powyżej to już lokale mieszkalne. To, co widzimy przed nami na etapie zbrojenia, to jest budynek B. Słupy, które widać w oddali, to słupy hali garażowej.

Granit jest prężnie działającą firmą budowlaną z Gdańska. W Słupsku Wileńska Park to pierwsza inwestycja tego przedsiębiorcy. Zakończenie budowy osiedla planowane jest na pierwszy kwartał 2024 roku. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.