K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowe samochody

0

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Słupsku planuje zakupić 11 nowych samochodów. Pojazdy powinny pojawić się najpóźniej w przyszłym roku, teraz natomiast trwają konsultacje z właścicielami szkół jazdy. Inwestycja ma kosztować około 700 tysięcy złotych.

Do końca lutego Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Słupsku prowadzi konsultacje między innymi z właścicielami szkół jazdy w sprawie wyboru nowych pojazdów egzaminacyjnych na kategorię B. Jak tłumaczy dyrektor WORD-u, celem tych konsultacji jest znalezienie najlepszego pojazdu do nauki i zdawania prawa jazdy. Takie rozmowy słupski WORD prowadzi po raz pierwszy.

– Chcę powiedzieć, że bardzo dużo cennych uwag ze środowiska szkoleniowego, od właścicieli szkół jazdy, od instruktorów, spływa do nas. One tak naprawdę na szczęście są zbieżne z tym, co zaproponowaliśmy – mówi Piotr Tomaszewski, dyrektor WORD w Słupsku. – Instruktorzy mówią, że chcieliby, aby samochód był jak najprostszy konstrukcyjnie, jeśli chodzi o konstrukcję silnika, i to też zawarliśmy już w opisie przedmiotu zamówienia. Tak więc życzylibyśmy sobie, chcielibyśmy, aby ten samochód do przeprowadzania egzaminu był wyposażony w silnik wolnossący, czyli niewyposażony np. w turbinę. Dodatkowo żeby był wyposażony w wielopunktowy wtrysk paliwa, a nie wtrysk bezpośrednio. Wiąże się to z tym, że taki samochód mógłby być przystosowany do zasilania gazem. My w WORD-zie nie planujemy przerabiać samochodów na gaz, nie planujemy montażu instalacji gazowej, ale nie chciałbym zamykać tej furtki właścicielom szkół jazdy, bo przy przebiegach, które wykonywane są w trakcie szkolenia, to bardzo duża oszczędność w kosztach. To są nasze propozycje i spotkały się one z dobrym przyjęciem ze strony szkół jazdy. Dodatkowo jednym z zapisów jest obecność na rynku tego modelu, który zamierzamy kupić, co najmniej od 12 miesięcy, bo zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy będą chcieli bądź mogli kupić samochód nowy, więc żeby można było umożliwić zakup tych pojazdów do nauki jazdy dla – podkreślam – szkół jazdy z rynku wtórnego.

Zakupionych ma zostać 11 nowych pojazdów, z czego jeden z nich po raz pierwszy będzie samochodem z automatyczną skrzynią biegów. Zmiana pojazdów dla ośrodków szkolenia kierowców nastąpi prawdopodobnie pod koniec tego albo na początku przyszłego roku. Jeżeli jakaś szkoła jazdy nie będzie mogla wymienić floty pojazdów, może skorzystać z możliwości podstawienia własnego samochodu w czasie egzaminu kursanta. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.