K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Poprawili rekordy

0

Podczas odbywających się w miniony weekend w Rzeszowie Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 w lekkoatletyce, zawodnik AML Słupsk Marek Zakrzewski czasem 21,34 poprawił należący do niego rekord Polski na dystansie 200 m. Sukces odniósł też Kewin Małek, który w skoku wzwyż ustanowił rekord życiowy.


W obecnym sezonie lekkoatletycznym 16-letni Marek Zakrzewski, uczeń V LO w Słupsku, zadziwia swoją formą. Utalentowany zawodnik podczas rozegranych 6 lutego halowych zawodów lekkoatletycznych w Toruniu czasem 21,53 sekundy ustanowił nowy rekord Polski w biegu na 200 m w kategorii do lat 18. Natomiast w miniony weekend, w najważniejszej imprezie sezonu halowego, czyli mistrzostwach Polski w Rzeszowie, podopieczny Tomasza Czubaka znowu zachwycił, poprawiając rekord Polski aż o 19 setnych sekundy. Z wynikiem 21,34 nie dał szans swoim rywalom.

To jest drugi albo trzeci wynik światowy wśród juniorów młodszych na 200 metrów – informuje Rafał Szymański, pełnomocnik prezydenta Słupska ds. sportu. – Tym bardziej cenny jest to sukces. Co start w hali, to Marek bije kolejny rekord, co świadczy jakim jest zawodnikiem na tym etapie rozwoju. AML w tych rzeszowskich mistrzostwach zdobył drużynowo trzecie miejsce. Złożyły się na to między innymi dwa złote medale, trzy srebrne oraz jeden brązowy i miejsca punktowane. Tylko gratulować trenerom Tomaszowi Czubakowi i Bernadecie Kopeć. No, i może liczyć na więcej już nie w halach tylko na odkrytych stadionach. Trzymajmy kciuki, żeby mieć kolejnego reprezentanta igrzyskach olimpijskich.
W Rzeszowie oprócz Zakrzewskiego znakomicie spisali się też inni zawodnicy Akademii Młodego Lekkoatlety Słupsk. Sukces odniósł m.in. Kewin Małek, który w skoku wzwyż pokonał wysokość 2,09 m, zajął pierwsze miejsce i ustanowił swój rekord życiowy. Wśród kobiet świetnie zaprezentowały się także Milena Patejuk, Emilia Twardowska i Hania Grabowska, które w skoku wzwyż zajęły odpowiednio II, III i IV miejsce. Wszystkie osiągnęły wysokość 1,74 m ustanawiając rekordy życiowe. Natomiast w kategorii U-20, srebrne medale i rekordy życiowe uzyskali Adrianna Litwin, skacząc 1,72 m oraz Jakub Nielub, który przeskoczył poprzeczkę na wysokości 2,12 m. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.