K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

„Ciemna Woda” nagrodzona

0

Od piątku do niedzieli o godzinie 19 w Nowym Teatrze w Słupsku będzie można obejrzeć spektakl „Ciemna woda” w reżyserii Iwo Vedrala. Sztuka niedawno została wybrana najlepszym przedstawieniem na Pomorzu w 2021 roku w rankingu Gazety Świętojańskiej.

Najbliższy weekend w Nowym Teatrze w Słupsku będzie stał pod znakiem „Ciemnej wody” w reżyserii Iwo Vedrala. Publiczność, która zasiądzie w fotelach teatru w piątek, sobotę i niedzielę o godzinie 19, obejrzy sztukę, której tematem są cechy polskiej mentalności w konfrontacji m.in. z wciąż aktualnym problem uchodźców. W ogłoszonym niedawno rankingu Gazety Świętojańskiej, spektakl ten został wybrany najlepszym na Pomorzu w 2021 roku. Kapituła konkursu przyznała też nagrody Amanicie Muskarii za najlepszy scenariusz oraz Wojciechowi Marcinkowskiemu w kategorii najlepszy aktor w roli głównej. To drugi z rzędu triumf słupskiego teatru w tym rankingu. W zeszłym roku najlepszy okazał się „Kupiec wenecki”.
–Gazeta Świętojańska to jedyny portal na Pomorzu, jedyna gazeta teatralna – informuje Dominik Nowak, dyrektor Nowego Teatru w Słupsku. – Co roku robi ranking najlepszych wydarzeń teatralnych. Te ostatnie lata były faktycznie ciężkie ze względu na covid, ale udało nam się zrobić niesamowity, niepowtarzalny spektakl, „Ciemną wodę” w reżyserii Ivo Vedrala. Zrobiliśmy go razem z Instytutem Teatralnym w ramach programu Dramatopisanie, który wygraliśmy. Ten spektakl powstał właśnie w ramach dotacji Instytutu Teatralnego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dostaliśmy specjalne wyróżnienie za teatr zaangażowany, bo to jest spektakl, który bardzo mocno komentuje nasze mechanizmy społeczne. Opowiada, co nas otacza. Ivo Vedral został wyróżniony, ale nie dostał tej nagrody, w kategorii najlepszy reżyser. Myślę, że jest to przedstawienie, które przynajmniej w Słupsku należy zobaczyć. Rozdzwoniły nam się telefony i ten spektakl będzie można zobaczyć również w innych miejscach Polski. Gramy 8 kwietnia na jednym z najważniejszych festiwali w Polsce, Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi. Gorąco zapraszam słupszczan do Nowego Teatru.
Podczas spektakli „Ciemnej wody” w sobotę i niedzielę w teatrze będzie prowadzona akcja „Niania w Teatrze”. Dzięki niej rodzice będą mogli przyjść na przedstawienie z dziećmi, którymi zajmą się wykwalifikowani animatorzy. Bilety na spektakle dostępne są w kasie oraz w sprzedaży internetowej. Szczegółowe informacje dotyczące repertuaru znaleźć można na facebookowym profilu teatru oraz na jego stronie internetowej (nowyteatr.pl).
(opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.