K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rozbudują Legionów Polskich

0

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej radnych Prawa i Sprawiedliwości poinformowano o przyznaniu miastu dofinansowania w kwocie 2,5 miliona złotych na przebudowę ulicy Legionów Polskich. Pieniądze pochodzić będą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a inwestycja ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku.

Przebudowa będącej w fatalnym stanie części ulicy Legionów Polskich ma być strategiczną inwestycją w kontekście dalszego rozwoju osiedla Niepodległości i osiedla Zachód. Nawierzchnia ulicy zbudowana w dużej mierze z betonowych płyt pełna jest niebezpiecznych wyrw, a po lekkich nawet opadach deszczu częściowo zamienia się w bajoro, przez co łatwo o uszkodzenie samochodu. Wszystko ma się jednak już niedługo zmienić. Radni rady miejskiej z klubu Prawa i Sprawiedliwości ogłosili dziś, że projekt przebudowy ulicy znalazł się na liście kolejnego rozdania Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Słupsk na ten cel ma otrzymać 2,5 miliona złotych, co stanowi 60% dofinansowania inwestycji.

Całość będzie kosztowała 4 miliony złotych – informuje Jacek Szaran, radny Rady Miejskiej w Słupsku, klub PiS. – Cieszymy się, że kolejne etapy tej ulicy będą realizowane, a zwłaszcza mając na uwadze rozwój osiedla Zachód.
Byłby to drugi etap przebudowy tej ulicy. Pierwszy z nich zakończył się w 2020 roku i był połączony z remontem ulicy Marii Zaborowskiej. Na skrzyżowaniu powstało rondo, natomiast w zeszłym roku zamontowano nowe oświetlenie. Obecnie wraz z trwającą przebudową ulicy Zauchy ma ona znacząco usprawnić komunikację w dzielnicy Zachód oraz poprawić bezpieczeństwo i komfort poruszania się po tych ulicach.

Na uznanie zasługują działania naszego posła Müllera, które pozwoliły inwestycji z listy rezerwowej trafić na listę główną – podkreśla Adam Treder, radny Rady Miejskiej w Słupsku, klub PiS. – Tym bardziej cieszymy się, że nasze wspólne działania przyczyniły się do realizacji tej inwestycji. Dla nas jaklo słupszczan jest to ważna inwestycja, gdyż po budowie Legionów Polskich i Zaborowskiej znacznie odciążyła się ulica 11 Listopada. Odczuli to już mieszkający tam, jak i mieszkańcy nowo budowanego osiedla Zachód, na którym prowadzonych jest wiele inwestycji budownictwa jedno i wielorodzinnego.
Zgodnie z harmonogramem przebudowie ma ulec półkilometrowy odcinek tej drogi. Inwestycja ma być realizowana od marca do października tego roku, dzięki czemu znacząco odciążony zostanie ruch w kierunku Bierkowa na równoległej alei 3 Maja. Radni przypomnieli także, że oprócz przebudowy ulicy Legionów Polskich w tym roku rozpocznie się również modernizacja pobliskiej ulicy Norwida. Ta inwestycja będzie możliwa dzięki dofinansowaniu w ramach Polskiego Ładu. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.