K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Silna na obcasach

0

Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje kurs samoobrony, pn. „Silna na obcasach”. Adresowany jest on do kobiet i będzie realizowany w ramach Słupskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Zajęcia odbywać się będą w hali przy stadionie stadionu 650-lecia.

Kurs samoobrony dla kobiet „Silna na obcasach” jest jednym z pierwszych projektów społecznych realizowanych w ramach tegorocznego Słupskiego Budżetu Obywatelskiego. Został on zgłoszony przez radną miejską Annę Rożek, a jego organizatorem jest Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Planuje się przeprowadzenie zajęć dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki, w godzinach 18-19.15, w hali lekkoatletycznej przy stadionie 650-lecia. Łącznie zaplanowano 8 lekcji z zakresu samoobrony, sprawności i nabywania pewności siebie, które odbędą się w marcu, maju, wrześniu i listopadzie. Kurs poprowadzą Daria Treder, psycholog i koordynator z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz Łukasz Kulpa, trener personalny, specjalista do spraw żywienia, a także zawodnik mieszanych sztuk walki MMA.

Jest to projekt kierowany do mieszkanek naszego miasta – informuje Agnieszka Klimczak, dyrektor Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Cztery edycje po 20 pań, które będą mogły wziąć udział. Łącznie przeszkolimy w samoobronie 80 pań. Wszystkie zajęcia związane z aktywnością fizyczną cieszą się zainteresowaniem. Dodam, że na zakończenie każdego kursu mamy przygotowane koszulki pamiątkowe z grafiką „Silna na obcasach”. Myślę, że to też będzie fajna pamiątka i zachęta, żeby pozostać z nami
Projekt jest skierowany do wszystkich kobiet, niezależnie od wieku oraz warunków fizycznych, jednak osoby niepełnoletnie będą potrzebowały zgody rodzica na udział. O przyjęciu na kurs „Silna na obcasach” decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy są możliwe poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (www.sosir.slupsk.pl). (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.