K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zamknięty cmentarz

0

W związku z sytuacją pogodową i przewidywanym silnym wiatrem Urząd Miejski w Słupsku zadecydował o zamknięciu starego cmentarza w sobotę, 19 lutego. Istnieje ryzyko połamania gałęzi, a nawet przewrócenia się któregoś z wiekowych drzew na odwiedzających groby.

Dzisiejsze i zapowiadane na najbliższe dni wichury skłoniły władze miasta do podjęcia decyzji o zamknięciu starego cmentarza w nadchodzącą sobotę. Powodem są wiekowe drzewa i bezpieczeństwo osób odwiedzających groby. Istnieje ryzyko uszkodzenia drzew na skutek silnych podmuchów wiatru, a nawet przewrócenia się któregoś z nich.

– Podjęliśmy decyzję, że 19 lutego, w najbliższą sobotę, stary cmentarz będzie nieczynny. Wszyscy obserwujemy pogodę za oknem, silny wiatr. Wiemy, że w weekendy najwięcej osób odwiedza groby swoich bliskich na cmentarzach, dlatego tego dnia stary cmentarz będzie zamknięty dla odwiedzających – informuje rzecznik prasowy UM w Słupsku Monika Rapacewicz. – Tam jest starodrzew, drzewa wiekowe i wiemy, że jest ryzyko ich przewrócenia bądź obłamania gałęzi. To stwarza realne zagrożenie dla zdrowia i życia osób, które tam się mogą znajdować. Dlatego też tego dnia cmentarz będzie zamknięty, natomiast ceremonie pogrzebowe zaplanowane na ten dzień odbędą się bez zmian, ponieważ nie wyobrażamy sobie, żeby przekładać uroczystości pogrzebowe. Uczestnicy ceremonii będą wchodzić główną bramą od strony biura zarządu cmentarza. I tylko ta brama będzie czynna. Pracownicy cmentarza, straży miejskiej będą czuwać w sobotę nad tym, co dzieje się na starym cmentarzu, żeby w razie czego na bieżąco reagować. W niedzielę cmentarz będzie już otwarty. Oczywiście prosimy mieszkańców, żeby zwracali uwagę na to, co dzieje się za oknem i jeżeli nie ma naglącej potrzeby, żeby na cmentarz się udać, to lepiej zaplanować to w innym terminie, żeby samego siebie nie narażać.

Jednocześnie słupski ratusz apeluje, aby w najbliższych dniach, które będą charakteryzowały się zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a szczególnie bardzo silnym wiatrem, unikać ze względów bezpieczeństwa parków, skwerów i miejsc zadrzewionych. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.