K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Noś odblaski

0

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” to działania policji mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. Jednym ze sposobów na ograniczenie zagrożeń jest noszenie odblasków.

Wczoraj funkcjonariusze słupskiej drogówki prowadzili działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Głównym celem akcji było zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Tylko wczoraj policjanci zatrzymali 38 kierujących, którzy przekraczali dopuszczalną prędkość w rejonie przejść dla pieszych.

– Przypominamy, że 1 czerwca 2021 roku zmianie uległy przepisy dotyczące pieszych. Pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem przy wejściu na przejście dla pieszych, dlatego wszyscy kierowcy zbliżający się do przejść dla pieszych powinni zachować szczególną ostrożność i zadbać o to, aby pieszy bezpiecznie mógł przejść na drugą stronę ulicy – mówi sierż. szt. Jakub Bagiński, oficer prasowy KMP w Słupsku. – Apelujemy również do wszystkich mieszkańców naszego miasta i powiatu, aby korzystali z elementów odblaskowych. Tylko prawidłowe założenie odblasku na kurtkę, przypięcie go do torebki sprawi, że jesteśmy widoczni z większej odległości niż osoba, która takiego odblasku nie posiada. Przepisy ruchu drogowego regulują obowiązek korzystania z elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym na drodze po zmierzchu, natomiast my namawiamy wszystkich do tego, aby z tych odblasków korzystać również w mieście, ponieważ zdecydowanie poprawi to nasze bezpieczeństwo.

Dwóch kierowców, którzy nie ustąpili pierwszeństwa, zostało ukaranych mandatami w wysokości 1,5 tysiąca złotych i 15 punktami karnymi. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.