K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Fajne ferie

0

Słupski Ośrodek Kultury prowadzi zajęcia pod nazwą „Fajne ferie z SOK-iem”. Program współfinansowany jest ze środków Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień. Dodatkowo w piątek odbyła się wystawa prac rękodzieł oraz grafoteki.

W rękodzielni prowadzone są zajęcia pn. „Fajne Ferie z SOK-iem”, podczas których dzieci uczą się między innymi lepić z gliny, tworzyć naszywki i grafiki na plecaki czy ubrania. To jednak nie jedyne atrakcje, jakie czekają na uczestników.

– To są przeważnie warsztaty rękodzielnicze. Teraz akurat mamy warsztaty z gliny i dzieci lepią swoje figurki. Ale także filcujemy, zbijamy z drewna różne rzeczy – jutro np. karmniki dla ptaków. Tworzymy plastyczne rzeczy, takie jak kartki albo plakaty, a dzisiaj będziemy zapoznawać dzieci z metodą sitodruku, ozdabiać worki i plecaki własnoręcznie wykonanymi naszywkami. Oprócz tego wychodzimy do kina Rejs na seanse filmowe. Tam mamy też z panią Elą Łukaszus-Mijewską warsztaty pod tytułem „Zabawka optyczna”. Dzieci uczą się, jak powstaje ruchomy obraz, który oglądamy w kinie, a potem idziemy na seans. Oprócz tego mamy warsztaty ruchowe, taneczne i dużo rzeczy, które wychodzą spontanicznie, również z inicjatywy naszych uczestników i uczestniczek – mówi instruktorka rękodzielni Joanna Swornowska.

Na bezpłatne warsztaty rękodzielnicze chodzą dzieci w wieku od siedmiu lat. Program współfinansowany jest ze środków Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień. Dodatkowo w piątek odbył się wernisaż wystawy prac między innymi uczestników „Fajnych ferii”. Wystawa zatytułowana była „Przez cały rok”.

– Zobaczycie tam, państwo, prace, które powstają w pracowni sitodruku w Szkole Kultury przy ulicy Banacha, a także prace, które w zeszłym tygodniu wykonywały dzieci podczas „Fajnych ferii z SOK-iem” – mówi Joanna Swornowska. – Są to prace sitodrukowe i prace z elementów łączonych, czyli typowo związanych z plamą barwną oraz budowaniem kolejnych warstw na kartkach. Warto przyjść i zobaczyć, co można robić z sitodrukiem, co można nim ozdabiać, jak samodzielnie wykonać fajny print na prezent dla kogoś – na plakat, torbę, koszulkę.

Na wystawę można wybrać się codziennie do 18 marca. Znajduje się ona w Szkole Kultury przy ulicy Banacha. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.