K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Koncert Wiedeński w słupskiej filharmonii

0

„Koncert Wiedeński” – gwiazdorska obsada zespołu Tomczyk Art, balet, orkiestra, przepiękne głosy, które zachwycają publiczność w każdym wieku, i znakomite widowisko dla całej rodziny. To także zapierające dech w piersiach bajkowe kostiumy, które przeniosą widzów do magicznego wiedeńskiego świata króla walca Johanna Straussa. Nie zabraknie muzycznych żartów, niespodzianek i skeczów.
Podczas spektaklu wystąpią obdarzeni wspaniałymi głosami fantastyczni soliści operowi oraz gwiazdy polskiego i międzynarodowego baletu. Towarzyszyć im będą wybitni kameraliści występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i na świecie. Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści międzynarodowej estrady, artyści występujący w największych polskich i światowych salach koncertowych.
4 marca o godzinie 17 i 20 w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica zabrzmią największe, ponadczasowe i wiecznie bliskie sercom melomanów przeboje Johanna Straussa. Nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła wdówka”, „Księżniczka czardasza” oraz „Kraina uśmiechu”. Publiczność usłyszy m.in. walc „Nad pięknym modrym Dunajem”, arię Barinkaya „Wielka sława to żart”, duet wszech czasów „Usta milczą, dusza śpiewa”, polkę „Tritsch-Tratsch” oraz słynny „Marsz Radeckiego”. Wydarzenie programowo nawiązywać będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu. Bilety do nabycia online poprzez portal Kup Bilecik: https://bkb.pl/70574-83ba5. (jwb, źródło i fot.: Tomczyk Art)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.