K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

W końcu karta?

0

Długo wyczekiwana karta mieszkańca ma być w końcu wprowadzona w Słupsku. Wykonawcą oferty będzie firma związana ze spółką Witkac. Słupska Karta Mieszkańca pozwoli jej posiadaczom na korzystanie ze zniżek na usługi i rozrywkę w mieście.

Wprowadzenie karty mieszkańca ma pozwolić słupszczanom na zniżki przy korzystaniu z usług społeczno-kulturalnych w mieście. Uruchomienie karty stanęło pod znakiem zapytania po tym, jak w postępowaniu przetargowym odrzucono cztery firmy oferujące wykonanie usługi. Teraz zdecydowano się na ofertę złożoną przez przedsiębiorstwo społeczne Witaj, Świecie!, związaną ze spółką Witkac.

– Umowa z Witkacem od roku 2022 do roku 2024, dotacja niespełna 500 tysięcy złotych wypłacana ratalnie. W pierwszym roku 150 tysięcy – informuje rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Słupsku Monika Rapacewicz. – Dlaczego podspółka firmy Witkac? Jeżeli chodzi o konkursy dla organizacji pozarządowych, to jest to o tyle – nazwać to można kolokwialnie – proste, że organizacje odpowiadają na oczekiwania zamawiającego, czyli urzędu miejskiego. My w ogłoszeniu wpisujemy rezultaty, jakie chcemy, aby podmiot, który będzie wykonywał dane zadanie, osiągnął. Plus żeby precyzyjnie rozpisał kosztorys. Wtedy zbiera się komisja konkursowa, która ocenia poszczególne oferty, czy rzeczywiście oferent odpowiedział na nasze rezultaty. Jeżeli nie, to w karcie oceny formalnej, merytorycznej ta organizacja niestety nie otrzymuje punktów. W przypadku tego konkursu komisja konkursowa oceniała poszczególne oferty i organizacja Witaj, Świecie! otrzymała liczbę punktów, które pozwalały na otrzymanie dotacji.

Zgodnie z ogłoszeniem konkursowym Witaj, Świecie! ma czas do 31 marca na przekazanie systemu do testów. Ważne, aby nowo wyłoniony wykonawca usługi miał już doświadczenie w podobnych realizacjach.

– My wiemy, że ten podmiot realizował już w sąsiednim samorządzie podobną usługę, co nas w pewien sposób cieszy, bo widzimy, że jest doświadczenie, jest też doświadczenie współpracy z samorządem. A to ważne, że właśnie z tego typu stroną podmiot już współpracował. Jesteśmy także optymistami w tym sensie, że czeka nas tylko kilka dni na podpisanie umowy, a następnie wykonawca będzie już działał. Zatem dla mieszkańców to też chwila, jak o kartę będą mogli się ubiegać – mówi Monika Rapacewicz.

Karta ma zostać udostępniona mieszkańcom do połowy bieżącego roku. Warunkiem korzystania z karty jest rozliczanie się z podatków w Słupsku. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.