K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bieg po indeks

0

Politechnika Koszalińska oraz Miasto Koszalin organizują XXV edycję konkursu „Bieg po indeks”. Konkurs skierowany jest szczególnie do uczniów klas maturalnych i stanowi alternatywę przygotowania do nowej matury z zakresu matematyki i informatyki.

Tegoroczny konkursu „Bieg po Indeks” organizowany jest już po raz 25. przez Politechnikę Koszalińską oraz Miasto Koszalin. Konkurs kierowany jest głównie do uczniów klas maturalnych, którzy szczególnie interesują się matematyką, fizyką lub informatyką. Konkurs będzie prowadzony z wykorzystaniem nowoczesnych technik internetowych i pozwoli uczniom sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności, ale przede wszystkim lepiej przygotować się do egzaminu maturalnego.

Młodzież przyjeżdża do nas z czterech województw, a czasami z pięciu – informuje dr hab. inż. Tomasz Królikowski, prof. PK, prorektor ds. studenckich. – Głównie to jest zachodniopomorskie, ale drugim takim największym województwem jest pomorskie. I Słupsk. Ale także kujawsko-pomorskie, lubuskie i czasami wielkopolskie. Zgłoszenia do konkursu już się rozpoczęły. Przyjmujemy je do 11 marca. Zapraszamy młodzież i nauczycieli.
Konkurs prowadzony będzie w trzech etapach. Pierwszy z nich polega na rozwiązywaniu zadań z matematyki, fizyki oraz informatyki – dostępnych na stronie internetowej konkursu. Etap ten odbywa się w pracowniach komputerowych szkół biorących udział w konkursie za pośrednictwem platformy e-learningowej. Drugi etap jest półfinałem, a trzeci finałem, który odbędzie się 22 kwietnia o godzinie 12 w auli Politechniki Koszalińskiej.
– Gorąco zapraszam i zachęcam uczniów ze Słupska, najbliższego nam dużego miasta, które, jak myślę, zaprzyjaźnione jest z Koszalinem – mówi prorektor Tomasz Królikowski. – Liczymy na to, że cała rzesza młodzieży ze Słupska do nas przyjedzie. Przy okazji warto zobaczyć kampus przy ulicy Śniadeckich. W tym roku jeszcze fundamentów nie ma, ale myślę, że w przyszłym roku już będzie widać fundamenty Cognitarium, które będzie rosło też przy ulicy Śniadeckich. Serdecznie zapraszam.
Rozdanie nagród przewidziano na 27 kwietnia w siedzibie Politechniki Koszalińskiej, a będą nimi nagrody finansowe dla trzech najlepszych. Ponadto mogą oni otrzymać dodatkowe pieniądze, wypłacane sukcesywnie w formie comiesięcznego stypendium podczas pierwszego semestru studiów, jeśli zdecydują się podjąć naukę w tej uczelni. Szczegółowe informacje na temat konkursu, w tym m.in. przykładowe zadania z matematyki z 2021 roku oraz formularz zgłoszeniowy, znaleźć można na stronie tu.koszalin.pl. Więcej dowiedzieć się można także pod numerem telefonu: 94 347 86 54 oraz mailowo, pisząc na adres: [email protected].
(opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.