K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Drugi budynek urzędu

0

Od kilku miesięcy trwa budowa nowego budynku Urzędu Gminy Kobylnica. Będzie to obiekt trzypiętrowy, dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Koszt inwestycji wynosi około pięciu milionów złotych.

5 milionów złotych ma kosztować budowa drugiego budynku Urzędu Gminy Kobylnica. Nowy obiekt ulokowany jest z tyłu obecnej siedziby władz gminy. Po kilku miesiącach od rozpoczęcia budowy konstrukcja sięgnęła już drugiej kondygnacji. Budynek ma być przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

– Budynek jest trzypiętrowy. Na dole znajdą się pomieszczenia związane z obsługą naszych mieszkańców, szczególnie osób niepełnosprawnych, a więc zupełna dostępność do tego budynku. I tam pojawią się stoiska do obsługi interesantów związane z podatkami, kasą, gospodarką komunalną, gospodarką mieszkaniową, ewidencją działalności gospodarczej i dowodami osobistymi. Na pierwszym piętrze znajdą się natomiast pomieszczenia związane z planowaniem przestrzennym, urbanizacją gminy Kobylnica, a na samej gorze pomieszczenia zamówień publicznych oraz związane z funduszami europejskimi i informatyką – mówi wójt gminy Kobylnica Leszek Kuliński. – Ten budynek będzie bardziej funkcjonalny, umożliwiający dostęp wszystkim osobom, które chciałyby uzyskać u nas informacje. Druga sprawa, to w budynku, w którym obecnie się znajdujemy, już jest bardzo mało miejsca. Nas jest około 60 osób i niejednokrotnie w pokojach mieszczą się po 2-3 osoby, co utrudnia funkcjonowanie pracy, a zarazem dostępność dla naszych mieszkańców.

Prace nad konstrukcją przebiegają zgodnie z terminarzem. Zakończenie inwestycji planowane jest we wrześniu bieżącego roku. Na czas trwania budowy dojazd do miejsc postojowych przy urzędzie został ograniczony. (opr. jwb)

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.