K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Krystyna Janda w Słupsku

0

W sobotę, 19 marca, o godzinie 19 na scenie Nowego Teatru w Słupsku wystąpi Krystyna Janda. Aktorka zaprezentuje sztukę Teatru Polonia w Warszawie „Zapiski z wygnania”. Spektakl zainauguruje „20. Dni Kultury Żydowskiej – Marcowe Utraty”.

Spektakl warszawskiego Teatru Polonia „Zapiski z wygnania” w reżyserii Magdy Umer bazuje na wspomnieniach Sabiny Baral, zapisanych w książce pod tym samym tytułem. Dwudziestoletnia emigrantka zmuszona była wyjechać razem z rodzicami z Polski w 1968 roku. Premiera spektaklu odbyła się w 2018 roku w 50. rocznicę wydarzeń marcowych, kiedy to kilkanaście tysięcy polskich Żydów decyzją władz PRL zostało zmuszonych do emigracji. Sztuka jest historią utraty i zyskania ojczyzny, a także dramatyczną próbą obrony ludzkiej godności. W główną postać wcieliła się Krystyna Janda
– Powstał spektakl, który z jednej strony jest monodramem, z drugiej wiemy, że na scenie jest zespół Jacka Bogackiego, a więc jest muzyka na żywo, która towarzyszy Krystynie Jandzie – mówi Jolanta Krawczykiewicz, dyrektor Słupskiego Ośrodka Kultury. – Współpracujące z nami stowarzyszenie Kulturalny Punkt Zapalny stara się o dofinansowanie, na grant z tym związany i być może obecność Krystyny Jandy w Słupsku z tym spektaklem zostanie wykorzystana, aby zagrać spektakl dla uczniów szkół średnich i dla studentów. Trzymamy kciuki, bo przyjazd Krystyny Jandy do Słupska to nie jest wydarzenie powszechne i nie jest to logistycznie łatwe przedsięwzięcie.
Spektakl „Zapiski z wygnania” z udziałem Krystyny Jandy odbędzie się 19 marca o godzinie 19 w Nowym Teatrze w Słupsku i zainauguruje jubileuszowe „20. Dni Kultury Żydowskiej – Marcowe Utraty”. Bilety na przedstawienie są do nabycia w Ośrodku Teatralnym Rondo przy ulicy Niedziałkowskiego, a rezerwacji można dokonywać pod numerem telefonu: 59 842 63 49. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.