K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Otwarcie salonu mebli

0

Jutro odbędzie się oficjalne otwarcie obiektu handlowego przy ulicy Szczecińskiej. Sklep Agata Meble powstał na terenie gminy Kobylnica. W ramach inwestycji wykonawca zobowiązał się do wykonania sieci wodociągowej i przebudowy fragmentu ulicy od strony frontowej salonu.

24 lutego odbędzie się oficjalne otwarcie sklepu Agata Meble. Inwestycja rozpoczęła się w ubiegłym roku na terenie gminy Kobylnica przy granicy z miastem. Dzisiaj w sklepie prowadzone są ostatnie przygotowania do otwarcia obiektu.

– To jest obiekt dwupiętrowy o powierzchni 11 tysięcy mkw., a więc dość spory, który przyniesie kolejne dochody gminie Kobylnica. Natomiast cały teren to 7 hektarów. Agata Meble zajęła tylko jedną czwartą powierzchni terenu inwestycyjnego. Obecnie właściciel gruntu, na którym m.in. stoi Agata, w zasadzie były właściciel, bo Agata już kupiła swój teren, poszukuje kolejnych inwestorów. Plany inwestycyjne pewnie pewnie niedługo się ziszczą, natomiast co do tego, kto tam się ulokuje, trudno mi dzisiaj jeszcze powiedzieć – mówi wójt gminy Kobylnica Leszek Kuliński. – Inwestor zobowiązał się do przebudowy ulicy Szczecińskiej na obszarze ponad 200 metrów, co zostało zrobione, bo należało wykonać prawo- i lewoskręty umożliwiające zjazd i wyjazd z galerii. Zadania, które nałożyliśmy, wykonawca wykonał. Są to zadania kilkusettysięczne, czyli kilkaset tysięcy złotych kosztowały inwestora zobowiązania, m.in. przebudowa – jak już wcześniej powiedziałem – układu drogowego, budowa sieci wodociągowej, połączenie kanalizacji deszczowej i sanitarnej, rozbudowa tej kanalizacji oraz budowa oświetlenia wzdłuż ulicy Szczecińskiej, co wykonawca wykonał trzy miesiące temu i przekazał do do zasobów komunalnych gminy Kobylnica. Obecnie kończy się wyposażenie obiektu, a jutro już będzie jego otwarcie.

Wójt gminy przewiduje, że w czerwcu na tym terenie ma pojawić się kolejny podmiot z nową inwestycją. Na części terenu inwestycyjnego powstanie także duża stacja paliw, a na tyłach placu planowany jest jeszcze jeden obiekt handlowy. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.