K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Poradnia urologiczna w szpitalu

0

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku rozpoczęła działalność poradnia urologiczna. Pacjenci przyjmowani są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 12. Aby zapisać się na wizytę, potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego.

W ostatnich tygodniach swoją działalność w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku rozpoczęła poradnia urologiczna. Jej utworzenie było bardzo potrzebne, o czym świadczy duża liczba pacjentów zgłaszających się do urologa. Placówka zlokalizowana została w bloku A, do którego można dotrzeć, wchodząc głównym wejściem i kierując się korytarzem w stronę kaplicy szpitalnej. Pacjenci przyjmowani są w pracowni ESWL, w której wykonywane są zabiegi rozbijania kamieni nerkowych w oparciu o ultradźwięki. W poradni przeprowadza się m.in. konsultacje urologiczne z zakresu układu moczowego i gruczołu krokowego.
– Pacjenci przyjmowani są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 12 – informuje Marcin Prusak, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – Przyjmują lekarze z oddziału urologii. Aby zostać pacjentem poradni, trzeba mieć skierowanie od lekarza rodzinnego i zarejestrować się przez infolinię szpitala, przez rejestrację telefoniczną. Numer: 59 84 60 700.
Celem zarządu szpitala ma być wychodzenie naprzeciw potrzebom pacjentów oraz zwiększanie dostępności do lekarzy. Dlatego to nie pierwsza nowa poradnia, którą w ostatnim czasie otworzył Wojewódzki Szpital Specjalistyczny. Wcześniej uruchomiono poradnie dermatologiczną i chirurgii onkologicznej. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.