K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Olimpijskie ferie

0

Od dzisiaj w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym przy ulicy Niedziałkowskiego obywają się „Olimpijskie ferie zimowe”. W ramach wydarzenia na dzieci czeka bogata oferta atrakcji. Uczestnicy uczą się między innymi, jak w bezpieczny sposób zjeżdżać na… snowboardzie.

Brak śniegu nie jest powodem, aby w czasie ferii nie nauczyć się jeździć na snowboardzie. Od dzisiaj do jutra w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym przy ulicy Niedziałkowskiego obywają się „Olimpijskie ferie zimowe”. W czasie darmowych zajęć dzieci pod okiem instruktorów korzystają z bogatej oferty atrakcji.

– Zapraszamy wszystkie dzieci od 3. do 12. roku życia mniej więcej, jak ktoś ma 13 lat, to również – mówi Dagna Mikołajczak-Maśnicka z Urzędu Miejskiego w Słupsku – do hali imienia Gwiżdża przy Niedziałkowskiego dzisiaj, czyli w tłusty czwartek, i jutro, w piątek, 25 lutego. W godzinach od 10 do 13 w hali czekają na najmłodszych i tę młodszą młodzież doświadczeni instruktorzy jazdy na snowboardzie, na fishboardzie, na wszystkich deskach, również tych zwykłych. Będą uczyć balansowania ciałem i podstaw – głównie tych, którzy jeszcze nie próbowali tego sportu w górach, a chcieliby nabyć trochę doświadczenia, korzystając z tego, że są ferie, że była olimpiada. To dlatego z takim właśnie hasłem atrakcje dla najmłodszych. Oczywiście bezpłatnie, warto mieć tylko jakąś wodę i pączka dzisiaj lub kanapkę jutro. Zapraszamy też dzieci z rodzicami. Grupy mogą być trochę większe, więc jak się zbierze kilku znajomych, to jak najbardziej dadzą radę poćwiczyć.

Obecne na zajęciach dzieci z chęcią korzystały z między innymi ustawionego toru, na którym instruktor mocował snowboard i prowadził uczestników przez przeszkody. Przed dopuszczeniem na tor dzieci uczyły się utrzymywać balans, by pokonać tor bez niepotrzebnych upadków. Niektórzy kursanci już po chwili zaskakiwali wykonywanymi sztuczkami. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.