K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ferie z ZSI

0

Kończą się ferie zimowe w województwie pomorskim. Przez cały drugi ich tydzień w Zespole Szkół Informatycznych oraz Liceum Sztuk Plastycznych odbywały się zajęcia dla ósmoklasistów przygotowane przez uczniów i nauczycieli szkoły. Uczestnicy brali udział m.in. w strzelaniu do tarczy oraz ćwiczeniach z mikroskopem.

Ferie zostały zorganizowane przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Informatycznych przy ulicy Koszalińskiej oraz Liceum Sztuk Plastycznych przy ul. Przemysłowej. Celem bezpłatnych zajęć skierowanych głównie do uczniów ósmych klas, było zaprezentowanie bogatej oferty szkoły. Podczas pięciu dni młodzież uczestniczyła w ćwiczeniach z różnych dziedzin. We wtorek w Liceum Sztuk Plastycznych młodzież dowiedziała się w jaki sposób można wykorzystać szablony w malarstwie. Młodzi artyści najpierw przystąpili do wycinania szablonów, a następnie odbijali je na własnej pracy. W ruch poszły pędzle i farby plakatowe, dzięki czemu powstały ciekawe obrazy. Wszystko odbywało się pod okiem nauczycielki rysunku i malarstwa, Agaty Szczepaniak.
Duże zainteresowanie towarzyszyło środowym zajęciom prowadzonym w Oddziale Przygotowania Wojskowego. Licealiści z klasy wojskowej cierpliwie pokazywali w jaki sposób rozłożyć na części i złożyć karabin, co następnie ósmoklasiści musieli wykonać sami. Odbył się też pokaz musztry, mundurów i sprzętu. Prezentowano także zasady udzielania pierwszej pomocy, a uczniowie mieli możliwość sfotografowania się w mundurze. Największe emocje towarzyszyły strzelaniu do tarczy. Okazało się to nie takie łatwe jak mogłoby się wydawać. Młodzież instruował nauczyciel historii, Bartosz Pakuła.

Ferie z ZSI zakończyły się piątkowymi zajęciami w Technikum Weterynarii. Młodzież miała okazję zapoznać się z salami i ich wyposażeniem. Następnie odbyły się warsztaty z zakładania szwów chirurgicznych oraz ćwiczenia z mikroskopem.
Zachęcam, bo myślę, że kierunek jest ciekawy – mówi Marta Malinowska, lekarz weterynarii, nauczyciel w Technikum Weterynarii. Można się wiele nauczyć i znaleźć pracę w różnych miejscach. Nie tylko w lecznicach weterynaryjnych, ale też w zakładach hodowli, sklepach zoologicznych, w schroniskach, więc to spektrum jest naprawdę szerokie. Poza tym jest to pięć lat fajnej przygody, chociaż jest dużo nauki, ale sądząc po uczniach i ich zadowoleniu chyba warto aplikować do naszej szkoły i spróbować swoich sił jako technik weterynarii.
Podczas ferii w ZSI odbyły się także w Policyjnym Liceum Ogólnokształcącym ćwiczenia z podstaw samoobrony i z zakładania kajdanek. Natomiast Liceum Sztuk Plastycznych przygotowało warsztaty z podstaw introligatorstwa i monotypii. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.