K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Słodkie obrazki

0

W miniony piątek w Galerii „Pod Tarasem” w Emceku odbył się wernisaż wystawy prac Doroty Kędzierskiej „Słodkie obrazki”. Autorka zaprezentowała około 50 obrazów o zróżnicowanej tematyce, powstałych w ostatnich latach. Ekspozycja jest czynna do 25 marca.

Wystawa prac Doroty Kędzierskiej „Słodkie obrazki” składa się z około 50 obrazów, które powstawały w ostatnich latach. Artystka maluje od dawna, ale dopiero teraz zdecydowała się upublicznić swoje dzieła, a piątkowy wernisaż był pierwszą indywidualną prezentacją jej prac. Wśród nich znalazły się m.in. portrety i pejzaże. Na wielu z nich dominuje motyw marynistyczny.

– Myślę, że najbliższe otoczenie ma na każdego z nas największy wpływ, na mnie także, dlatego w większości moich prac pojawiają się motywy marynistyczne, bo bardzo lubię spacerować nad morzem, ale też pojawia się moja rodzina, dziecko, na niektórych obrazach pojawia się też pies, którego już niestety nie ma z naszą rodziną – jak to bywa z psami. Malowałam zawsze to, co jest mi bliskie i stąd taka tematyka – mówi autorka prac Dorota Kędzierska. – Maluję, ponieważ to lubię i daje mi to pewien relaks, uspokaja myśli po pracy, pozwala odetchnąć, oderwać się od rzeczywistości.
Artystka najwyżej ceni serię 10 małych obrazków, które pojawiły się w formie ilustracji w tomiku wierszy Jerzego Fryckowskiego. Jak przyznała, jej twórczość jest inspirowana pomysłami dostarczanymi przez jej córkę.
– Sama nie mam talentu plastycznego, dlatego nie mogę realizować pomysłów, które przychodzą mi do głowy, więc realizuję nie swoimi rękoma. W ten sposób mogę wyrażać swoją wyobraźnię w rzeczywistości – mówi córka artystki Sara Kędzierska.

Dorota Kędzierska jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie o kierunku ceramika. Jest także magistrem sztuki Wydziału Architektury i Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Na co dzień zajmuje się rynkiem nieruchomości deweloperskich. Wystawę prac „Słodkie obrazki” można oglądać w Galerii „Pod Tarasem”, mieszczącej się w budynku Emceku przy alei 3 Maja. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.