K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Solidarni z Ukrainą

0

Po ataku Rosji na Ukrainę w całej Polsce odbyły się manifestacje przeciwko wojnie oraz agresji rosyjskiej. W miniony piątek na placu Zwycięstwa w Słupsku protestowały setki osób. Solidarność z walczącą Ukrainą wyrazili nie tylko Polacy i Ukraińcy mieszkający w regionie słupskim, ale także Białorusini.

Po ataku wojsk rosyjskich na Ukrainę w miniony piątek na placu Zwycięstwa w Słupsku odbył się protest przeciwko wojnie i wiec wyrażający solidarność z obywatelami walczącej Ukrainy. Na manifestację przybyły setki osób, nie tylko mieszkańców Słupska. Pojawiła się także duża grupa obywateli Ukrainy mieszkających i pracujących w naszym regionie.

– Bardzo wierzę, że znajdziemy sposób i będziemy wspierać ludzi, którzy pozostali w Ukrainie. Bo mężczyźni naprawdę zostają, aby walczyć o naszą Ukrainę. Bardzo dziękuję wszystkim. Sława Ukrainie. Wierzę, że nasza Ukraina jeszcze będzie walczyć i wszystko zdoła. Mój profil na Fb jest, niektórzy ludzie już wiedzą, bo była organizowana zbiórka. Będziemy walczyć dalej, aby to się udało, aby nasza pomoc docierała i służyła naszym bliskim i wszystkim, którzy potrzebują tego na Ukrainie. Dziękuję wszystkim bardzo – mówiła podczas wiecu wolontariuszka ukraińska koordynująca działania pomocowe.

Słowa wsparcia dla bohatersko broniących swojej ojczyzny Ukraińców napływały z najróżniejszych stron. W Słupsku przeciw agresji Putina protestowali także Białorusini i Gruzini pracujący i uczący się w Polsce, w tym także w naszym mieście. Osobom uczestniczącym w manifestacji towarzyszyły bardzo silne emocje.

Wiec solidarności słupszczan z walczącą Ukrainą kończyła projekcja filmu będącego protestem przeciwko wojnie. Obrazy przygotowane przez Wolne Miasto Słupsk wyświetlane były na murach słupskiego ratusza. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.