K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wystąpił Waldemar Malicki

0

W piątek, 25 lutego, na zakończenie tegorocznego karnawału w filharmonii Sinfonia Baltica wystąpił Waldemar Malicki. Znany pianista i showman wykonał m.in. utwory Astora Piazzolli. Artyście towarzyszyła słupska orkiestra pod batutą Bernarda Chmielarza.

Zakończenie tegorocznego karnawału w filharmonii Sinfonia Baltica przyciągnęło liczne grono miłośników talentu i charyzmy pianisty i showmana, Waldemara Malickiego. Publiczność wysłuchała bardzo ciekawego i zróżnicowanego repertuaru w wykonaniu artysty oraz Orkiestry Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica, którą tym razem poprowadził ceniony dyrygent Bernard Chmielarz. Wśród trzech kompozycji znalazła się panorama tang Astora Piazzolli, Suita jazzowa Aleksandra Tsfasmana oraz poemat symfoniczny Step op. 66 Zygmunta Noskowskiego. Przypadek sprawił, że dwa z nich związane są z Rosją i Ukrainą.

To jest utwór o wizji Ukrainy – mówi Waldemar Malicki, pianista. – Wydaje mi się, ża na nasz koncert pasuje to idealnie. Potem zagraliśmy odkrytą przeze mnie i niezwykle popularną w Rosji kompozycję Aleksandra Tsfasmana. To kompozytor, który urodził się w 1906, a zmarł w 1971 roku. To jest taka piękna twarz Rosji, którą chciałbym zawsze pokazywać, ponieważ kultura rosyjska jest nadzwyczajna, a państwo rosyjskie obrzydliwe. W Rosji ten utwór jest znany, w Polsce w ogóle nieznany. Ilość jazzu w tej Suicie jazzowej jest znikoma, natomiast jest to niezwykle radosna i zabawna. Mimo że napisana w 1945 roku. Potem potężna porcja tego, co lubimy grać, czyli tanga Astora Piazzolli. Jak wiadomo Astor Piazzolla był kompozytorem polskim pochodzenia argentyńskiego.
Artysta znany z telewizyjnego projektu „Filharmonia Dowcipu” ponownie nie zawiódł melomanów, okraszając żartobliwymi komentarzami kolejne utwory. Skecz będący przeglądem walców polskich i zagranicznych rozbawił publiczność do łez.

W marcu filharmonia przygotowała bogatą ofertę repertuarową. Koncerty z udziałem słupskiej orkiestry odbędą się w kolejne piątki miesiąca, począwszy od 11 marca. Oprócz tego zaplanowano wiele innych wydarzeń. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej filharmonii (www.filharmonia.sinfoniabaltica.pl).

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.