K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dary i przekazy

0

W Muzeum Pomorza Środkowego oglądać można wystawę „Nowe nabytki w zbiorach Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Dary i przekazy w latach 2012-2020”. Ekspozycja jest dostępna do 16 kwietnia w sali wystaw czasowych Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku.

Wystawę „Nowe nabytki w zbiorach Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Dary i przekazy w latach 2012-2020” zorganizowano, aby uhonorować i podziękować wszystkim darczyńcom. Podarowane przedmioty mają dla nich ogromne znaczenie sentymentalne, a dla muzealników stały się wspaniałym gestem zaufania. Na wystawie przedstawione zostały muzealia z przeróżnych dziedzin sztuki, historii, etnografii, techniki. Dary są wpisane do księgi inwentarzowej i tym samym stały się własnością muzeum. Wśród potężnej kolekcji znaleźć można przeróżne obiekty. Są m.in. dokumenty, świadectwa, zaświadczenia, legitymacje, zaproszenia, zdjęcia, obrazy, makatki czy dywany. Jest też maszyna do szycia „Łucznik”, kolekcja naparstków, maglownica czy maszynka do mielenia mięsa. W gablotach znajdują się medale, w tym seria „Śladami pielgrzymek Jana Pawła II po Polsce”. Znaleźć można także tablicę upamiętniająca absolwentów Państwowego Liceum Felczerskiego w Słupsku z lat 1955-1956,

Na wystawie znajduje się około 550 obiektów z przeróżnych działów – informuje Magdalena Makarewicz-Piwowarska z Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Z działu historyczno-artystycznego, sztuki i techniki, etnografii, bibliotecznego. Są to zdjęcia, dokumenty, ale można też obejrzeć na przykład rower. Planujemy też z kuratorem wystawy Dorotą Hanowską spotkanie z naszymi darczyńcami. Przewidujemy może koncert, jakieś dyplomy dziękczynne, by im podziękować za te wspaniałe dary.
Wystawę z
nabytkami z lat 2012-2020 można zwiedzać do 16 kwietnia w sali wystaw czasowych Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.