K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Co z tą wiosną?

0

Mieszcząca się przy Słupskim Ośrodku Kultury Pracownia Fotografii Cyfrowej i Analogowej zaprasza do udziału w konkursie fotograficzny pt. „Co z tą wiosną?”. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat ze Słupska, gminy Słupsk i gminy Kobylnica.

Konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży „Co z tą wiosną” został zorganizowany przez Pracownię Fotografii Cyfrowej i Analogowej Słupskiego Ośrodka Kultury. Tytuł konkursu ma skłonić do przemyśleń na temat budzącej się do życia przyrody. Uczestnicy będą musieli wykazać się inwencją fotograficzną i kreatywnością, by na trzy tygodnie przed rozpoczęciem kalendarzowej i astronomicznej wiosny poszukać jej pierwszych oznak. Wyruszając na poszukiwanie wiosny, młodzi fotograficy powinni zadać sobie trzy pytania – czy wiosna już jest, gdzie jest i jakie ma kolory.

Konkurs fotograficzny wynika z naszej tęsknoty za wiosną. Po zimie, po czasie, kiedy zakopaliśmy się w ponurych dniach, promienie słońca, które się pojawiły, obudziły w nas – w ziemi również – nadzieję na wiosnę. Mimo dość przygnębiających okoliczności zewnętrznych chcemy znaleźć tę wiosnę w sercach, na twarzy, w przyrodzie i chcemy, by ją odnaleźli również młodzi ludzie między 7. a 18. rokiem życia. Utworzyliśmy specjalne konto do nadsyłania plików fotograficznych: [email protected]. Można tam przesyłać pliki, wszystko jest na naszej stronie internetowej www.sok.slupsk.pl – mówi Jolanta Krawczykiewicz, dyrektorka Słupskiego Ośrodka Kultury.
Można dostarczyć od 3 do 10 zdjęć w formie pliku jpg o minimalnym rozmiarze 1080 pikseli, ale nie większe niż 2160 pikseli. Termin zgłoszeń do 25 marca, natomiast 1 kwietnia zdjęcia zostaną poddane ocenie przez komisję konkursową. Nagrodą dla zwycięzcy będzie profesjonalna sesja fotograficzna dla całej rodziny – 10 zdjęć w formie cyfrowej – i ich publikacja na facebookowym profilu Słupskiego Ośrodka Kultury. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.