K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wystawa u Stefana

0

W „Galerii u Stefana”, mieszczącej się w Szkole Kultury przy ulicy Banacha, można obejrzeć wystawę „Zima”. Ekspozycja składa się z 34 obrazów wykonanych przez artystów Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego. Można ją zwiedzać do 21 marca.

Wystawa zbiorowa zatytułowana „Zima” została oficjalnie otwarta 16 lutego, a jej motywem przewodnim jest właśnie ta pora roku. Łącznie zgromadzono 34 obrazy wykonane przez 24 artystów należących do Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego.

Są to obrazy przedstawiające przede wszystkim obrazy zimowe, pejzaże, zwierzęta – informuje Klaudia Gołębiewska z Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego. – To są artyści nieprofesjonalni, amatorzy, hobbyści, ludzie z naszego regionu, którzy kochają sztukę, kochają malować i chcą się tą sztuką dzielić. Jest to wystawa niezwykła, chociażby tylko dlatego, że jest to pierwsza oficjalna wystawa w Galerii u Stefana.
Zimowa pora roku nie jest łatwa do namalowania i nie każdy malarz się tego podejmuje.
Artyści potrafili jednak z powodzeniem uchwycić piękno śniegu pastelem czy farbą olejną na płótnie. Duża część obrazów koncentruje się na pejzażach ukazujących zimowe krajobrazy w których dominują lasy, łąki i domy przykryte śnieżną pierzyną. Odnaleźć można m.in. motywy gór i chatek góralskich, zachodów słońca czy zamarzniętego jeziora. Na obrazach odnajdziemy też zwierzęta, takie jak koń w galopie. Uwagę zwraca m.in. praca, w której uzyskano efekt wypukłości poprzez połączenie farby olejnej z piaskiem. Wielkie wrażenie robi obraz przedstawiający wilki pośród lasu.

Autorzy tych prac pochodzą nie tylko z samego Słupska, bo są to też artyści z Człuchowa, Wejherowa czy Lęborka – podkreśla Klaudia Gołębiewska. – Jest tu praca Aleksandra Stolickiego z Lęborka, który specjalizuje się w malowaniu dużych obrazów natury. To są bardzo szczegółowe obrazy. Pewnym fenomenem jest Tomasz Unger, który od roku jest z nami. Zaczął malować 3-4 lata temu i już może się pochwalić niezwykłą precyzją i kolorem swoich prac. To są artyści, którzy wkładają całe serce i duszę w obrazy, które tworzą.
Obrazy, o ile zgodzą się na to ich właściciele, będą możliwe do nabycia. Wystawę „Zima” zwiedzać można w powstałej w zeszłym roku „Galerii u Stefana”, mieszczącej się na parterze w Szkole Kultury SOK-u przy ulicy Banacha 17. Wystawa będzie czynna jeszcze do poniedziałku, 21 marca – pierwszego dnia kalendarzowej wiosny. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.