K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Szczecińska udrożniona

0

Zakończyły się prace drogowe na odcinku ulicy Szczecińskiej na wysokości restauracji sieci McDonald’s i stacji Shell. Położono asfalt na ten fragment jezdni i przywrócono organizację ruchu. Od dziś na nowo jest włączona sygnalizacja świetlna. Prace miały związek z trwającą budową zbiornika retencyjnego pod boiskiem Rolniczaka.

Utrudnienia na ulicy Szczecińskiej na wysokości restauracji McDonald’s i stacji Shell trwały około tygodnia. Prace polegały na umiejscowieniu nowej studni w pasie drogowym i wyprowadzeniu kolektora w kierunku ulicy Księżnej Zofii. Rozryty został pas asfaltu idący w poprzek dwóch północnych pasów jezdni. Wczoraj ten kilkunastometrowy odcinek został już zaasfaltowany i przywrócono organizację ruchu drogowego. Dziś rano na nowo włączona została sygnalizacja świetlna i ruch odbywa się płynnie. Utrudnienia na tym odcinku miały związek z trwającą budową zbiornika retencyjno-rozsączającego pod boiskiem Rolniczaka.
– Prace, które zakończyły się wczoraj, związane były z wykonaniem wlotu wód deszczowych do zbiornika. Zbiornik ma na celu odciążenie kolektora nr 9, czyli tego, który obsługuje większą część Osiedla Niepodległości i biegnie ulicami Kossaka, Zieloną w kierunku rzeki Słupi – mówi Tomasz Orłowski, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. – W tej chwili wykonaliśmy prace przy ulicy Szczecińskiej – studnię, w której woda deszczowa z Osiedla Niepodległości będzie przełapywana i kierowana do zbiornika retencyjnego. W tej chwili trwają prace przy ulicy Księżnej Zofii – prace dalsze na kanale, który będzie zasilał nasz nowy zbiornik, natomiast za dwa tygodnie ponownie pojawimy się na ulicy Szczecińskiej, tym razem na dalszym już odcinku, mniej więcej w połowie pomiędzy ulicami Księżnej Zofii a Braci Gierymskich. I tam będziemy wykonywać wylot – przelew z naszego zbiornika do kanału kolektora nr 9.
Prace przy budowie zbiornika pod boiskiem Rolniczaka postępują zgodnie z harmonogramem. Według Zarządu Infrastruktury Miejskiej zaawansowanie robót wynosi obecnie 75 procent.
Sukcesywnie wykonywane są kolejne rzędy zbiornika retencyjnego. Prace instalacyjne zbliżają się do ulicy Szczecińskiej i mają być zakończone w kwietniu. Ostatni etap będzie polegał na odtworzeniu boiska i budowie syntetycznej bieżni lekkoatletycznej. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.