K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Jesteśmy z Wami

0

Już w najbliższy piątek, 11 marca, o godzinie 19 w Ośrodku Teatralnym Rondo odbędzie się koncert charytatywny „Jesteśmy z Wami”, podczas którego odbędzie się zbiórka pieniędzy dla Ukrainy. W koncercie wystąpią uczestniczki zajęć wokalnych w SOK-u i szkole muzycznej.

Koncert charytatywny „Jesteśmy z Wami” będzie wyrazem wsparcia i solidarności z narodem ukraińskim walczącym z barbarzyńską inwazją wojsk rosyjskich. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy piątek, 11 marca o godzinie 19 w Ośrodku Teatralnym Rondo. Przy wejściu zbierane będą pieniądze dla potrzebujących obywateli Ukrainy. Organizatorem są artyści związani z Słupskim Ośrodkiem Kultury, którzy nie chcą pozostawać obojętni na krzywdę drugiego człowieka. W koncercie wystąpi 12 wykonawców, 5 polskich i 7 ukraińskich. Zaprezentują oni utwory specjalnie przygotowane na tę okazję.

Na scenę pojawią się wokalistki pochodzące z Ukrainy, które uczą się u nas i w Państwowej Szkole Muzycznej w Słupsku – informuje Aleksandra Cybula z Słupskiego Ośrodka Kultury. – Pojawimy się też my, czyli słupskie wokalistki. Myślę, że koncert będzie skłaniał do refleksji. Wejście jest bezpłatne, ale obowiązuje tzw. cegiełka, żebyśmy mogli wspomóc Ukrainę.
Podobnie jak w wielu miejscach na terenie miasta, również w Słupskim Ośrodku Kultury przy ulicy Banacha trwa zbiórka darów dla uchodźców wojennych oraz mieszkańców Ukrainy, którzy pozostali w kraju, aby bronić jego niepodległości.

Przyjmujemy dary dla Ukraińców, rodzin, które tutaj przyjadą – mówi Aleksandra Cybula. – Nie przyjmujemy już ubrań, ponieważ mamy ich pod dostatkiem. Przydadzą się bandaże, suchy prowiant, leki i te idą na front. Jeśli ma ktoś ochotę pomóc przynosząc środki medyczne, to może je zostawić w Ośrodku Teatralnym Rondo, natomiast w Szkole Kultury i w Emceku przyjmujemy całą resztę. Wyposażenie do mieszkań, jedzenie, zabawki dla dzieci. Ubrania na razie musimy poukładać, żebyśmy wiedzieli jakie mamy rozmiary, bo są one różne. Żeby wiedzieć, co komu przekazać.
Dary na rzecz potrzebujących Ukraińców można przynosić codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.