K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Święto pań

0

Dziś, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Tradycyjnie już jak co roku od rana w słupskich kwiaciarniach ustawiały się długie kolejki mężczyzn po kwiaty i bukiety. Tego dnia panie obdarowywane są też innymi upominkami. Składane są także życzenia.

Dziś, 8 marca, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. To dzień, w którym mężczyźni spełniają wszystkie życzenia i zachcianki płci przeciwnej. Tradycyjnie w sposób szczególny chcą oni podziękować najbliższym im kobietom: matkom, babciom, żonom, dziewczynom, koleżankom czy nauczycielkom. Tego dnia najważniejszy jest uśmiech, radość i zadowolenie na twarzy pań. Panowie nie mogli więc zawieść kobiet i oprócz tradycyjnych życzeń od samego rana w kwiaciarniach ustawiały się długie kolejki po kwiaty. A wybór był ogromny. Jak co roku największe wzięcie miały róże i tulipany. Czerwone, żółte i w innych kolorach. Popularnością cieszą się też storczyki. Coraz chętniej kupowane są amarylisy, które pięknie rozkwitają.
Dzisiaj jest bardzo dużo klientów – mówi Edyta Tarnowska z Kwiaciarni Gardenia w Słupsku. Przychodzą od rana i mamy nadzieję, że będą przychodzić do wieczora, a kwiaty wszystkie kupują panowie. To tulipany, goździki, róże różnego koloru, a z takich bardzie egzotycznych kwiatów to strelicje, anturium lub słoneczniki, tak więc wszystkie kwiaty mają dzisiaj powodzenie.
Dzisiejszy dzień to prawdziwe żniwa dla całej branży, a panie obsługujące miały ręce pełne roboty. Kwiaty ze wstążką i w folii lub bez, pięknie udekorowane lub bez dodatków. Wiązanki, bukiety, bukiety mieszane lub po prostu pojedyncze kwiaty. Kwiaciarnie zatrudniają też rozwozicieli. Jak twierdzą, dziś będą pracować do późnych godzin wieczornych lub do ostatniego klienta.

Klienci dopisują od rana – zapewnia Małgorzata Roman z Kwiaciarni Stokrotka w Słupsku. – Bardzo popularne, jak co roku są tego dnia tulipany, ale też wróciły goździki, które swego czasu poszły trochę w niepamięć.
Dzień Kobiet został po raz pierwszy zorganizowany w 1909 roku po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku. Od tego czasu zaczął być obchodzony na całym świecie jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie płci, w tym o przyznanie kobietom praw wyborczych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.