K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pomoc piłkarskich sędziów

0

Sędziowie piłkarscy Słupskiego Podokręgu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej włączają się do pomocy uchodźcom z walczącej Ukrainy.

W związku z agresją Rosji na Ukrainę środowisko sędziowskie Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej postanowiło wspomóc uchodźców z terenów wojennych, którzy zostawili w ojczyźnie cały swój dobytek. W dniu 17 marca o godzinie 16 na stadionie 650- lecia w Słupsku, podczas trwania egzaminu na sędziów piłkarskich, będą zbierane najpotrzebniejsze rzeczy takie jak środki pierwszej pomocy, apteczki, lekarstwa długoterminowe, środki do higieny osobistej i środki finansowe.

Zapraszamy i zachęcamy do udziału przede wszystkim środowisko piłkarskie – mówi Jarosław Boratyński, przewodniczący Kolegium Sędziowskiego Słupskiego Podokręgu PZPN. – Jako sędziowie chcemy wyjść naprzeciw tym potrzebom i w związku z tym w tym dniu będziemy zbierać dary. Można to też zrobić w pierwszych dwóch kolejkach klasy okręgowej. Sędziowie z chęcią zbiorą te rzeczy i przekażą organizacjom charytatywnym. Opiekować się tym będą koledzy sędziowie policjanci, którzy tę zbiórkę zapoczątkowali. Rozpoczynamy rozgrywki. Mamy trudną sytuację w kraju, mamy trudną sytuację na granicy. Nasi koledzy sędziowie z podokręgu, siedem czy osiem osób, są na granicy i pomagają jako służby. Zrodził się pomysł, żeby pomóc tym osobom, które przybywają do Polski, przybędą do Słupska czy do podokręgu słupskiego. Chcemy go zrealizować, a termin 17 marca bardzo nam pasuje, bo mamy egzaminy i możemy to zebrać, przewieźć, zagospodarować swoje ręce i zrobić coś dla społeczności.

Jak zapowiedział Jarosław Boratyński, przewodniczący Kolegium Sędziowskiego Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej sędziowie deklarują przekazanie na ten cel części swoich diet.

Jest taki pomysł, żeby przez pierwsze trzy kolejki część diety sędziowie przekazywali w ramach darów jako zbiórkę pieniężną – informuje Jarosław Boratyński. – Jest to zbiórka dobrowolna i nikogo do tego nie możemy przymusić, ale na pewno sędziowie taki dar przekażą. Wyszliśmy z taką inicjatywą i zobaczymy jaki będzie odzew środowiska piłkarskiego.

Władze Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej mają nadzieję, że całe środowisko piłkarskie, nie tylko sędziowskie, stanie na wysokości zadania. Nie można pozostać obojętnym na tragiczną sytuację w Ukrainie. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.