K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zwierzokultura

0

Już jutro o godzinie 19 w Teatrze Lalki Tęcza odbędzie się spektakl muzyczny zatytułowany „Instynkt. Zwierzokultura”. Projekt zrealizowany został ze środków finansowych Marszałka Województwa Pomorskiego.

W Teatrze Lalki Tęcza już jutro o 19 odbędzie się spektakl muzyczny pt. „Instynkt. Zwierzokultura”. Wydarzenie odbędzie się w ramach Czwartków Dorosłego Widza w Tęczy. Projekt zrealizowano ze stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego, które otrzymała jedna z aktorek.

– W ramach Czwartków Dorosłego Widza… – ale może opowiadać za dużo nie będę, bo po co, skoro można samemu przyjść, zobaczyć i przede wszystkim chyba posłuchać, bo jest to spektakl muzyczny – mówi dyrektor Teatru Lalki Tęcza Michał Tramer. – Kto zna naszych aktorów, kto śledzi nasze spektakle, ten wie, że nasz zespół jest bardzo muzykalny, bardzo lubi śpiewać i dobrze śpiewa. Jedna z aktorek, pani Ilona Zaremba, wymyśliła sobie, że chciałaby stworzyć spektakl muzyczny złożony z piosenki aktorskiej, w którym tematem byłyby motywy zwierzęce. Początkowo myślała o baśniach La Fontaine’a, Krasickiego i tego typu klimatach, ale ostatecznie zapadła decyzja, że został to całkowicie twór autorski. Tak w ogóle jest to oddolna inicjatywa aktorów, co też bardzo fajne i bardzo cenne. Ilona dostała stypendium marszałka i aktorzy postanowili zrealizować wspólnie spektakl. To forma pomiędzy recitalem a samym już spektaklem, więc można powiedzieć, że jest to spektakl muzyczny. Nie ma tam może jakiejś określonej fabuły, akcji dramaturgicznej, aczkolwiek wszystkie piosenki, które się w nim znajdują, mają wspólny mianownik, wspólny sens. I ma to pomimo wszystko swoją dramaturgię. Więcej zdradzać nie chcę. Temat to jest teatr – można powiedzieć, branżowy nasz dowcip – ale poprzez pryzmat pewnych instynktownych zachowań i naszych cech ludzkich, zwierzęcych w tym wszystkim. Zapraszam serdecznie, czwartek godzina 19.

Teksty piosenek napisała Anna Rau, a za muzykę odpowiedzialny był Krzysztof Rau. Rezerwacja miejsc odbywa się pod numerem telefonu 59 842 87 94. Bilety do nabycia dostępne będą również jutro. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.