K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zbiórka darów zawieszona

0

W poniedziałek, 7 marca, ustecki magistrat informował o przygotowaniach miasta do przyjęcia 152 osób z domu małego dziecka w Kijowie. Odzew na prośbę o wsparcie przy tworzeniu azylu dla przyjeżdżających z Ukrainy był ogromny, za co władze Ustki mieszkańcom dziękują. Ośrodek dzięki darom oraz ogromnej pracy wolontariuszy został przygotowany już na przyjęcie gości. W tej chwili potrzeby maluchów i ich opiekunek zostały zabezpieczone co najmniej na kilka tygodni, w związku z czym władze miasta podjęły decyzję o zawieszeniu zbiórki darów.
Wszystkie osoby, które chciałyby udzielić wsparcia rzeczowego, proszone są o chwilę cierpliwości. Być może za dwa, trzy tygodnie będzie ono znów potrzebne. Natomiast jeśli ktoś chciałby wesprzeć przebywające w Ustce osoby, które uciekły przed wojną w Ukrainie, przygotowane zostało konto do wpłat: BNP Paribas 33 1750 0012 0000 0000 3638 1493, numer Swift rachunku: PPABPLPK.
Zebrane pieniądze będą przeznaczane na najpilniejsze potrzeby uchodźców. Na dziś wiadomo o około 500 osobach przebywających w Ustce, jednak liczba ta codziennie się zwiększa. Urząd Miasta Ustka informuje także, że w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz Centrum Integracji Społecznej wydawane są dary potrzebującym. Zgłaszać się po nie mogą sami uchodźcy bądź osoby ich goszczące. (jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.