K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nagrodzeni za Minecraft

0

Dziś, 11 marca, w auli Zespołu Szkół „Elektryk” w Słupsku odbyła się gala finałowa konkursu „Zbuduj obiekt turystyczny miasta Słupsk w Minecraft”. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych i wzięło w nim udział 20 osób. Nagrodzono sześcioro z nich.

Konkurs „Zbuduj obiekt turystyczny miasta Słupsk w Minecraft” został zorganizowany przez Joannę Adamczak z Zespołu Szkół „Elektryk” i był skierowany do uczniów szkół podstawowych. Zgromadzonych gości w auli szkoły powitała dyrektor Aldona Pląska, która doceniła również wysokie umiejętności graficzne i programistyczne młodzieży. Podczas gali zaprezentowano prace wszystkich nagrodzonych uczniów. Zwyciężczynią została Lena Adamczak ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Słupsku. Drugie miejsce zajął Marcel Hendrych z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Siemianicach, a trzecie Mikołaj Komajda ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupsku. Wszyscy troje w swoich pracach przedstawili słupski ratusz. Wręczono także 3 wyróżnienia, które otrzymali Patryk Rojek z ZSP Siemianice oraz uczniowie SP 8 w Słupsku Helena Ziółkowska i Michał Piwoni. Uczniowie zaprezentowali Bramę Miejską w Słupsku, starostwo powiatowe oraz Zamek Książąt Pomorskich. Łącznie w konkursie wzięło udział 20 osób z czterech szkół.

My akurat jesteśmy z branży turystycznej i co roku były jakieś szlaki turystyczne i stwierdziliśmy z młodzieżą, że trzeba wymyślić coś bardziej kreatywnego, do czego moglibyśmy zaangażować również szkoły podstawowe – mówi Joanna Adamczak, nauczyciel przedmiotów hotelarsko-turystycznych, Zespół Szkół „Elektryk”. Jest to również promocja szkoły, bo zbliżamy się do końca roku i chcielibyśmy, żeby te szkoły nas zauważyły. Pomyśleliśmy, że fajnie byłoby połączyć turystykę z technologią informacyjną. Stąd pomysł, żeby przedstawić obiekty turystyczne w grze Minecraft, ponieważ wiemy, że dzieci ze szkół podstawowych bardzo interesują się tą grą. Zaprosiliśmy do współpracy chłopca z klasy informatycznej, który utworzył dla nas serwer i na tym serwerze o odpowiednim adresie IP dzieciaki mogły budować obiekty, które tworzyły miasto Słupsk pod względem turystycznym.
Laureaci oraz wyróżnieni w konkursie otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów, m.in. vouchery. Dzisiejszą galę uświetniły występy artystyczne uczennic oraz absolwentek szkoły.
Konkurs „Zbuduj obiekt turystyczny miasta Słupsk w Minecraft” został zrealizowany w ramach 5. edycji konkursu „Razem do zawodu”. Jest to część konkursu organizowanego przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza w imieniu Samorządu Województwa Pomorskiego. W ubiegłym roku Zespół Szkół „Elektryk” zajął I miejsce w branży „Turystyka, sport i rekreacja” oraz „Przemysł spożywczy”. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.