K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Agregat prądotwórczy dla szpitala na Ukrainie

0

Generator prądu dużej mocy napędzany silnikiem Diesla dla szpitala na Ukrainie ufundował Wojewódzki Szpitali Specjalistyczny w Słupsku. Pomoc ta została uzgodniona z Konsulatem Generalnym Ukrainy w Gdańsku.
Agregat prądotwórczy podarowany przez słupski szpital trafił już do konsulatu Ukrainy w Gdańsku, który przekaże urządzenie do jednego z ukraińskich szpitali leczących osoby poszkodowane podczas działań wojennych.
– Zdecydowaliśmy się na podarowanie agregatu prądotwórczego, ponieważ podczas działań wojennych energia elektryczna jest jednym z mediów, którego dostawy najszybciej i najczęściej są przerywane – wskazuje Andrzej Sapiński, prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – Dla prawidłowego działania współczesnego szpitala nieprzerwane dostawy energii elektrycznej są bardzo istotne, dlatego mamy nadzieję, że odpowiedniej mocy generator umożliwi stałe dostawy prądu, a tym samym zapewni bezpieczeństwo leczenia ludzi.
Jednocześnie Anetta Barna-Feszak, wiceprezes WSS podkreśla, że zakup agregatu został w całości sfinansowany ze środków słupskiego szpitala. W najbliższym czasie lecznica planuje zakup drugiego takiego urządzenia na potrzeby kolejnego szpitala na Ukrainie. (jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.