K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Coraz bliżej końca

0

Zbliża się termin oddania do użytku słupskich bulwarów. Prace dobiegają końca, a mieszkańcy już teraz zaczynają spędzać czas na tym terenie. W ramach inwestycji w niedalekiej przyszłości pojawi się nad Słupią kilkadziesiąt kamer, monitorujących rewitalizowane bulwary.

Główna część prac nad przebudową słupskich bulwarów została zakończona. Po kładkach i terenach spacerowych powoli zaczynają przechadzać się słupszczanie. Ławki i inne elementy małej architektury zachęcają do spędzania wolnego czasu nad Słupią. Wypoczynek nad wodą to niejedyny powód, aby odwiedzić bulwary. Most przy MDK-u i kładka za biblioteką pozwalają pieszym na dogodne skrócenie trasy.

– W tym miejscu już bardzo dużo osób chodzi, mimo że to jeszcze plac budowy. Mieszkańcy korzystają i z kładki, i z części parkowej. W tej chwili trwają prace wykończeniowe i rozpoczyna się zagospodarowanie zielenią – mówi Tomasz Orłowski, zastępca dyrektora ZIM w Słupsku. – To ostatni już etap prac, gdzie jeszcze najwięcej do wykonania, ale tutaj wszystko warunkuje pogoda – muszą być odpowiednie temperatury, aby zacząć sadzić rośliny. Wszystko jednak przebiega zgodnie z harmonogramem, tak więc na pewno w kwietniu odbierzemy już tę budowę i udostępnimy formalnie teren mieszkańcom – w pełni przebudowany, w pełni zagospodarowany, łącznie z nasadzeniami zieleni.

Aby zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo oraz chronić zrewitalizowaną infrastrukturę bulwarów, władze miasta zdecydowały o zamontowaniu na tym obszarze kilkudziesięciu kamer.

– W tej chwili ogłosiliśmy przetarg na montaż kamer monitoringu miejskiego, które będą obsługiwane przez słupską straż miejską. Niestety jest to inwestycja niezbędna, tak aby uchronić to miejsce przed wandalizmem – mówi zastępca dyrektora ZIM Tomasz Orłowski. – W ramach inwestycji zamontowanych zostanie kilkadziesiąt kamer w lokalizacjach tak dobranych, aby zarówno z wykorzystaniem kamer stałopozycyjnych, jak i obrotowych objąć całe tereny bulwarów oraz ulicy Mostnika, czyli tych obszarów, które zostały przebudowane w ramach rewitalizacji.

Monitoring miejski powstanie z wykorzystaniem kanałów telekomunikacyjnych, które wybudowano w trakcie głównych prac rewitalizacyjnych nad rzeką. Dzięki temu instalacja kamer nie będą wiązała się z nowymi rozkopami na świeżo wyremontowanym terenie. Monitoring pojawi się w połowie bieżącego roku. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.