K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Młodzi piłkarze Ukrainie

0

Pod hasłem „Razem dla Ukrainy” w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dzieci rocznika 2013. Organizatorem turnieju byli trenerzy Jantara Ustka Wojciech Polakowski i Jan Malinowski.

Pomysł zorganizowania takiego turnieju narodził się spontanicznie – jak większość inicjatyw w ostatnim okresie. Wojna na Ukrainie poruszyła wielu. W ten sposób organizatorzy tej imprezy sportowej chcieli wesprzeć dzieci rodzin, które przyjechały do Ustki.

Mamy wspaniałych rodziców dzieci z rocznika 2013 i jestem im wdzięczny – zapewnia Wojciech Polakowski, trener grup młodzieżowych Jantara Ustka. – Pełny spontan. We wtorek decyzja, dzisiaj już turniej. Cieszę się też, że zespoły odezwały się i przyjechały.

Turniej adresowany był do dziewczynek i chłopców z rocznika 2013. Poza gospodarzami, którzy wystawili dwa zespoły, Jantar Niebiescy i Czerwoni, udział wzięły jeszcze drużyny Dolina Speranda Gałęźnia, Żelki Żelkowo i Futbolaki I Słupsk. Rolę sędziego powierzono młodemu Ukraińcowi, reprezentującemu na co dzień barwy Jantara Ustka.

Maksym Skyba sędziuje, bo ma kontuzje, a dzisiaj rocznik 2005 trenera Piszki gra sparing – wyjaśnia Wojciech Polakowski. – Jeszcze kilku zawodników z Ukrainy tam gra. Zapraszamy w imieniu klubu wszystkie dzieci, które przekroczyły granicę w ostatnim czasie na bezpłatne treningi. Rodzice mają wielkie serce. Przynoszą różne dary, środki higieny osobistej, pampersy dla dzieci, lekarstwa. Oprócz tego mamy puszkę, zbieramy pieniążki. Umówiliśmy się z drużynami, że wpisowe jest takie, jakie drużyny sobie założą. Widziałem, jak wrzucali minimum 200 złotych i to wszystko przeznaczymy na pomoc dla Ukrainy.

Turniej był inny niż zwykle. W tych zawodach wszyscy byli zwycięzcami i zdobycie pierwszego miejsca nie było głównym celem. Wszystkie zespoły rywalizowały bardzo zacięcie w duchu fair play. Grano systemem „każdy z każdym”mecz i rewanż. Mimo, że nie było nagrody za pierwsze miejsce, trenerzy uczestniczących drużyn wyrazili zgodę na przedstawienia tabeli końcowej. Niegościnna okazała się drużyna Jantar Ustka Niebiescy, która poza jednym remisem w meczu przyjaźni z drużyną Jantar Ustka Czerwoni, wygrała swoje wszystkie mecze bezapelacyjnie zdobywając 21 bramek tracąc tylko trzy. Miejsce drugie z 18 bramkami zdobytymi i 10 straconymi zajęła drużyna Futbolaki I Słupsk, trzecim zespołem, który strzelił 13 bramek a 9 stracił była drużyna Dolina Speranda Gałęźnia. Kolejne miejsca przypadły drużynom Jantar Ustka Czerwoni i Żelki Żelkowo. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal z taśmą biało-czerwoną i niebiesko-żółtą.

W tej spontanicznej sportowej imprezie zebrano wiele potrzebnych rzeczy oraz ponad 1500 złotych Przekazane one zostały rodzinom ukraińskim, które znalazły schronienie w Ustce. Za naszym pośrednictwem organizatorzy turnieju dziękują rodzicom rocznika 2013 Jantara Ustka, władzom miasta Ustka, Starostwu Powiatowemu, OSiR-owi Ustka oraz Stowarzyszeniu Grupa Złotej R- Marynarze Rezerwiści RP. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.