K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zamknięcie ulicy Batorego

0

W najbliższy poniedziałek na ulicy Batorego w Słupsku rozpoczną się prace nad przebudową jej nawierzchni. Kierowcy muszą więc liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym. Na początku zamknięty zostanie odcinek ulicy Batorego pomiędzy aleją 3 Maja i ulicą Bogusława X.

14 marca rozpoczyna się przebudowa ulicy Batorego w Słupsku. Z tego powodu w czasie trwania prac remontowych część drogi na odcinku od alei 3 Maja do ulicy Bogusława X zostanie wyłączona z ruchu pojazdów. To nie koniec utrudnień, jakie czekają kierowców w przyszłym tygodniu.

– W pierwszym okresie, w pierwszych dniach utrudnienia powstaną także przy 3 Maja. Będziemy musieli wybudować tam nowy kolektor kanalizacji deszczowej, który włączony będzie do istniejącej studni. Na szczęście aleja 3 Maja jest drogą o czterech pasach ruchu, dlatego też wyłączymy z ruchu na te kilka dni dwa północne pasy, te w kierunku ulicy Leszczyńskiego. Natomiast ruch będzie odbywał się dwukierunkowo na pozostałych dwóch wolnych pasach. Z pewnością będzie to pewne utrudnienie, ale nie ma tutaj mowy o całkowitym zamknięciu. To dotyczyć będzie odcinka, gdzie rozpoczną się już roboty drogowe, czyli od 3 Maja do Bogusława X. Objazd zorganizowany będzie aleją 3 Maja, ulicami Leszczyńskiego i Grażyny, tak więc dostęp dla mieszkańców będzie zapewniony – informuje Tomasz Orłowski, zastępca dyrektora ZIM w Słupsku.

W tym samym czasie prowadzone będą również prace wodociągowe, skutkiem czego mogą wystąpić dodatkowe utrudnienia związane z wykonywaniem przebudowy sieci wodno-kanalizacyjnej , która obsługuje zabudowę mieszkaniową w tej części miasta. Zgodnie z umową prace mają zakończyć się w ciągu pięciu miesięcy. Inwestycja kosztować będzie około 2 milionów złotych. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.