K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zbiórka krwi

0

Już w ten piątek na dworcu autobusowym w Ustce stanie ambulans Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku. Zbiórka krwi odbywać się będzie w godzinach od 10 do 14. Dawcą może zostać osoba w wieku od 18 do 60 lat, ważąca co najmniej 50 kilogramów.

Pomimo że na ten moment magazyny krwi są na stabilnym poziomie, to ten ratujący życie dar jest zawsze potrzebny. Dlatego też w piątek, 18 marca, na dworcu autobusowym w Ustce zatrzyma się ambulans Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku.

– Mamy taką informację z Centrum Krwiodawstwa, że dzięki tej akcji w tej chwili zapasy krwi są, ale też nie wiemy, jak sytuacja będzie się zmieniała, tak więc na zaproszenie pana burmistrza – bo poprzednio, około trzech miesięcy temu, gościliśmy krwiobus na zaproszenie jednego z przedsiębiorców usteckich – postanowiliśmy tę akcję powtórzyć. Mija też taki czas, że ci, którzy chcą oddać krew, po tym wymaganym okresie mogą to zrobić ponownie. Ustczanie nie muszą więc jechać do stacji krwiodawstwa w Słupsku, tylko stacja przyjedzie tu do nas – mówi rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ustka.

Zbiórka krwi odbywać się będzie w godzinach od 10 do 14. Dawcą może zostać każda pełnoletnia osoba, która nie przekroczyła 60. roku życia, waży co najmniej 50 kilogramów i nie choruje na choroby przewlekłe, w tym na cukrzycę, choroby tarczycy czy AIDS. Krew można oddać również w każdy dzień roboczy w centrum krwiodawstwa w Słupsku w godzinach od 7 do 14. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.