K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dla dzieci z Ukrainy

0

W najbliższą sobotę, 19 marca, o godzinie 10 Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku organizuje bezpłatne zajęcia dla dzieci z rodzin ukraińskich. Oferta skierowana jest do najmłodszych, w wieku od 4 do 12 lat. W programie znalazły się m.in. wspólne gry i zabawy.

OFF 1: Mieszczący się przy ulicy Koszalińskiej Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku jest jedną z wielu instytucji z terenu miasta i powiatu, które w ostatnim czasie wyszły z inicjatywą zorganizowania zajęć dla dzieci z rodzin ukraińskich. Z każdym dniem uchodźców wojennych, głównie matek z dziećmi jest w naszym mieście coraz więcej, a intencją szkoły było umilenie im czasu spędzanego w Słupsku i podarowanie trochę normalności. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Do udziału w nich zachęca m.in. Alina Salnik, Ukrainka pochodząca z Żytomierza, która od kilku lat pracuje jako nauczycielka fizyki i informatyki.

Jeśli dzieci, które przyjechały z Ukrainy do Polski chcą poznać się ze swoimi rówieśnikami i spędzić też czas z uczniami naszej szkoły, zapraszamy dzieci uchodźców w wieku od 4 do 12 lat do wspólnych zajęć – mówi Alina Salnik, nauczycielka fizyki i informatyki w ZSI w Słupsku. – Takich jak na przykład malowanie na folii, robienia pieczątek z ziemniaków, gier planszowych i wielu innych. Zapraszamy zainteresowanych 19 marca, w sobotę o godzinie 10 do Zespołu Szkół Informatycznych przy ulicy Koszalińskiej 9. Zajęcia są bezpłatne i wcześniejsze zapisy nie są potrzebne. Czekamy na was. Do zobaczenia.

Sobotnie zajęcia poprowadzą uczniowie i nauczyciele z działającego przy ZSI Liceum Sztuk Plastycznych. Dla ukraińskich dzieci przygotowali trochę rozrywki i warsztaty kreatywnego spędzenia czasu. Zaplanowano wspólne gry i zabawy integracyjne m.in. gry planszowe, malowanie na folii i puszczanie baniek mydlanych.
– Jesteśmy zwolnionymi z teorii – mówi Agata Grędecka, uczennica klasy 3A LSP przy w Słupsku. – To jest taki projekt organizowany między innymi w naszej szkole. W ramach tego projektu chciałyśmy zorganizować w naszej szkole takie spotkanie z dzieciakami w wieku od 4 do 12 lat. Czekamy na was w sobotę o godzinie 10. Nikt nie będzie się nudził. Będzie dużo zabawy. Zapraszamy wszystkich z szerokim uśmiechem.
Uczniowie z Zespołu Szkół Informatycznych, Liceum Sztuk Plastycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego również włączyli się w pomoc na rzecz Ukrainy, organizując dla uchodźców wojennych zbiórkę darów. Zebrano m.in. artykuły spożywcze: puszki, konserwy, żywność o długim terminie przydatności do spożycia, cukier, kawę, herbatę i słodycze. Są też inne produkty pierwszej potrzeby, w tym artykuły chemiczne i toaletowe. Młodzież bardzo się zaangażowała, dzięki czemu udało się zebrać 3 samochody dostawcze z darami. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.